Netteki Blog

yardımlaşma ile ilgili kompozisyon kısa

28.02.2023
550
yardımlaşma ile ilgili kompozisyon kısa

Yardımlaşma ve Sevgi
Tüm canlıların birbirlerini sevmeleri mümkün olmayacağı gibi, hayatta kalmak için bazılarının süreçteki rolünü oynaması gerekebiliyor.

Bunun doğal hayatta olması ve sadece beslenmeyle ilgili durumda geçerli olduğunun görülmesi, günlük yaşantıda yardımlaşmayı da kolaylaştıracaktır.

Hayvanlardaki bölge kavgaları, av kavgaları ve daha pek çok durumun tamamen hayatta kalma içgüdüsüyle yapılıyor olması son derece önemlidir.

Aynı özelliğin tehdit altında olan ve ölme korkusu yaşayan insanlar için de geçerli olduğu tespit edilmiştir.

Bunun haricinde ise insanlar diğerlerine ve kendine zarar vermeyen herkese karşı yardımsever olabilecek canlılardan bir tanesidir.

Bundan dolayı bu özelliğinizi kullandığınız ve yardıma muhtaç olanları zor durumdan kurtardığınız taktirde son derece önemli kişisel ilerleme kaydedebilirsiniz.

Bir canlıyı seviyor olmanız, onun sadece iyi günlerinde yanında olmanız anlamına gelmeyecek, aksine her zaman için yanında olmanız gerekecektir.

Zorlanıldığı, yardıma ihtiyaç duyulduğu, gelecekte de pek çok işlemin sürdürülebilmesi gerektiği durumlarda aynı özelliklerin ortaya çıktığı görülebilecektir.

İnsanların tanımadıkları kişilere sevgi beslemiyor olmalarına karşın yine de yardım edebilmeleri gerekiyor.

Bunu, o kişiyle tekrar karşılaşma amacı gütmeden ve karşılık beklemeden yapmak şarttır. İnsanların ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı ve sadece onların talep ettikleri yollarla birlikte çalışmaların sürdürülmesi doğru olacaktır.

Herkesin bencil olduğu bir toplumda yaşamanın çok zor olacağı rahatlıkla anlaşılabilir. Bu tarz durumların ortaya çıkmaması ve zorda kalana civardakiler tarafından yardım edilmesi de zaman içerisinde alışılan yapılardan bir tanesidir.

Yolda kalınması, aç kalınması, ulaşımla veya iletişimle ilgili sorun yaşanması oldukça normaldir.

Bunları herkesin yaşayabileceği unutulmamalı ve empati kurularak yardımcı olunmaya çalışılmalıdır.

Böylelikle tüm işlemler de direkt olarak başkaları tarafından da siz zor durumda kaldığınız taktirde probleminizin ortadan kaldırılabilmesi için gerekli olabilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.