Netteki Blog

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

28.02.2023
131
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltler sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki erkek ve kadınların ortak sorunudur. Cilt problemleri arasında en büyük sorunu ortaya çıkaran bu yağlı cilt durumu kişinin sinirini de bozuyor.

Çünkü her ne kadar cildinizi temiz tutmaya çalışsanız da bu yağlanmayı kolay bir şekilde durduramazsınız. Ancak yine de her gün en az iki defa yüzünüzü soğuk su ile yıkamalısınız.

Ayrıca her cilde uygun olarak üretilmiş olan cilt bakım sabunlarından da kendi cilt yapınıza uygun olanı alarak su ve sabun ile cildinizi sabahları ve geceleri yıkamalısınız.

Aynı zamanda cilt üzerindeki yağ oranını azaltacak olan çeşitli bakım ürünleri de vardır. Her ne kadar kimyasal yapılı bir cilt kremi ya da losyonu olsa da kısa süreli olarak yüzünüzdeki yağı azaltacaktır.

Ancak sizler yine de daha çok bitkisel özlü doğal ürünleri tercih ediniz. Bu bağlamda meyve asitli temizleyiciler cildi temizleme özelliğine sahiptir. Bunları kullanabilirsiniz.

Su ile yüzünüzü yıkamanız da oldukça önemlidir. Ancak bu yıkama durumunda belirli bir süre sonra cildiniz birazcık daha kurumaya başlayabilir.

İşte bu zamanlarda sabah ve akşam yıkamak yerine sadece geceleri yatmadan önce yıkamanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda su ile birlikte çeşitli yüz temizleme jellerini de kullanabilirsiniz.

Eğer kullanmış olduğunuz jellerin yüzünüzdeki yağı azaltmada her hangi bir etkisi olmazsa o zaman gözenek temizleyici özelliği olan tonikleri de tercih edebilirsiniz. Yağlı ciltlerde uzmanlar da bu tarz tonikleri öneriyor.

Meyve asidi özlerinde yapılmış olan katı sabunlar da cilt yağlanması için sık sık kullanılması gereken doğal bir cilt bakım ürünüdür.

Özellikle gece yatmadan önce cildinizin gün boyunca temas ettiği tüm yağlayıcı etki yapan lekeleri bu sabunlarla geçirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.