Netteki Blog

Twitter Hesabını Geçici Kapatma

28.02.2023
170
Twitter Hesabını Geçici Kapatma

Artık hayatımızın her alanına giren sosyal medya bazen insanları bunaltıyor. Henüz ülkemiz için yeni sayılsa da internet ve sosyal medya kullanımı konusunda çok fazla kitleye ulaştık.

Ancak sayının çok fazla olması bu sosyal medya ortamlarını doğru kullandığınız anlamına gelmiyor maalesef. Bu yüzden de sosyal medyada bazen baş edemeyip çıkıyoruz.

Bazen kullanım sıklığını azaltıyoruz ya da bizi rahatsız eden hesapları engelliyoruz. Ancak bazen o kadar çok bunalıyoruz ki tek çare hesabı kapatmak olabiliyor.

Sosyal Medya Hesaplarını Kapatmak

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan ilki yaptığınız paylaşımlar. Bazen paylaşımları silseniz bile eğer başkaları bunu görmüşse onu geri alamayabiliyorsunuz.

Ayrıca sosyal medya hesaplarını tamamen silmek neredeyse imkânsız gibi. Ancak twitter bu konuşa size yardımcı oluyor. Twitter hesabınızı kapatmak için öncelikle ayarlar kısmına gidin.

Twitter ayarlar kısmını bulmazsanız sağ üst köşede resim olan yere tıklayın.

Sonra açılan sekmeden “Gizlilik ve Güvenlik” yazan yeri tıklayın.

Daha sonra karşınıza ayarlar sekmesi çıkar.

Burada zaten ilk sırada olan hesap ayarlarını görürsünüz. Bu hesap ayarları sayfasının en altına inin.

En altta “Hesabımı devre dışı bırak” diye bir seçenek var. Ona tıklayın.

Sizi yeni bir sayfaya yönlendirir. Orada açıklamaları göreceksiniz. Açıklamaları okuyun ya da doğrudan alttaki “İptal” ya da “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğini tıklayın.

Bu süreçten sonra hesabınız 30 gün boyunca kapalı kalacaktır. Bu aslında hesabınızı geçici olarak kapatma sürenizdir. Eğer bu 30 günlük süre içinde tekrar hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Aynı zamanda bu süre içinde arkadaşlarınız da sizi göremeyecektir. Ancak bu süre içinde giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.