Netteki Blog

Tosla smslerinden kurtulmanın yolu

28.02.2023
745
Tosla smslerinden kurtulmanın yolu

Merhaba arkadaşlar uzun süredir Tosla denen firmadan sürekli sms alıyordum.Bugün konuyu araştırma gereği duydum ve çözümünü  buldum.Tosla smslerinden sizde kurtulmak istiyorsanız bu kısa yazımızı mutlaka okuyunuz.

Tosla Smslerinden nasıl kurtulurum

1. yol: Öncelikle Tosla firmasının attığı sms’in en altında B043 kodunu göreceksiniz.B043 kodunu arattığınızda bu kodun https://www.postaguvercini.com sitesine ait olduğunu göreceksiniz.Bu site ile telefon üzerinden irtibata geçerek numaranızı kara listeye aldırabilirsiniz.Yani bu demek oluyor ki tosla sms konusunda bu site ile anlaşmalı.Bu birinci yolumuzdu.

2. yol: Google arama motoruna girerek “tosla çağrı merkezi” yazın.Ardından karşınıza ilk sırada aşağıdaki yazı görünecektir.

E-posta yoluyla hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. merhaba@destek.tosla.com.tr ve tosladestek@tosla.com e-posta adreslerimizden veya 08504770867 numaralı Çağrı Merkezi‘miz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyin

3. yol: Uygulamanız telefonunuzda yüklüyse şu yolu izleyin.

Uygulama içerisinden “Hesap Ayarları” bölümünden “İletişim İzni” alanından SMS gönderimlerini alma veya kapama işlemlerinden gerekli izni ayarlayabilirsiniz.

Hemen akabinde 08504770867 nolu telefon numarasını arayıp müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz ve sms almak istemediğinizi söyleyip numaranızı kayıtlardan sildiriyorsunuz.İşlem bu kadar.Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

 

Not: İlk yolu denedim telefonları çalışmıyordu.O yüzden 2. veya 3. yolu denemenizde fayda var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.