Netteki Blog

Temmuz Ayı Hangi Burç

28.02.2023
228
Temmuz Ayı Hangi Burç

Temmuz ayında doğanlar eğer 01 Temmuz-22 Temmuz arasında doğmuşlarsa onların ait oldukları burç Yengeç burcudur. 23 Temmuz ve 31 Temmuz arasında doğanlar ise Aslan burcudur. Farklı yaşamlar ve özellikleriyle birbirlerinden ayrılırlar.

Yengeç Burcu Özellikleri

Duygusallığın burcu olarak her zaman dikkat çeken Yengeç bu yönleriyle oldukça hassas yapıya sahiptirler. Hisleriyle hareket ederler, duygularında çok kolay yara alacak kadar içe kapanık ve kırılgandırlar.

Eğer yanlış bir kelime veya olay yaşamışlarsa derinden sarsılır ve iç dünyalarına çekilirler. Haklarında yapılan haklı eleştirilere karşı bile hassas davranırlar ve bu durumu kabul etmeleri oldukça zordur.

Koruyucu ve himayeci tutumları olan burcu bu özelliği ailesinde ve evinde geçerlidir. Sevdiklerine karşı aşırı bağlı ve düşkündürler.

Sadık olmaları en iyi huylarıdır. Yengeç burcu eğer ailesini, evini ve candan sevdiği kişileri güvence altında tutabilirlerse huzurlu ve mutlu olurlar.

Para konusunda tutumludur ve parayı severler, acil durumlar için bir yerlerde mutlaka para bulundurmak huylarıdır. Bazen çok güçlü bazen de çocuk kadar güçsüz olabilirler.

Aslan Burcu Özellikleri

Kişilik olarak en belirgin özellikleri canlı olmaları, yaşam güçleri, ihtiraslarıyla ve asaletleriyle kendilerini belli ederler. Kendisinden şüphe duyurmayacak güçlü yapıya sahiptirler.

Sıcak kanlı ve sevecen tavırları yanında kibirli, küstah ve bazen kendini beğenmiş tavırlarıyla da dikkat çekerler. Kötü huyları baskın olduğunda bencil ve çekilmez kral olacaklardır.

Organizasyonun devamlı ellerinde olmasını isterler ve bu konuda eğer isteklerini kabul ettiremezlerse hırçın olabilirler. Genel olarak sevimli ve iyimser olabilirler.

Aslana karşı hatalı davranışta bulunulursa olgun karşılarlar ancak sabırları taştığında sert bir tavır sergileyebilirler. Aile kurma niyetine girdiklerinde dürüst, iyi kalpli ve sevgi dolu eş olacaklardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.