Netteki Blog

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider ? Tavuğun Yanına Ne Gider ?

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider ? Tavuğun Yanına Ne Gider ?

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider ? Tavuğun Yanına Ne Gider ?

Tavuk sotenin yanına ne gider sorusunun en pratik ve ekonomik seçeneklerini sizler için hazırladık. Tavuk sote en kurtarıcı ana yemeklerdendir. Hem günlük sofralarınıza hem de misafir ve davet sofralarınızda yapmayı kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Peki tavuk sotenin yanına ne yakışır ? sorusunun cevapları için yazımız sizlerle.

Bu yemeğin yanına yapacağınız diğer yemekler , mezeler ve ya salatalar sofranızın ve menünüzün hangi skalada olacağını belirler. Eğer bir davet sofrası veriyorsanız öncelikle çorba ile başlayıp ,mezeler ve salatalar ile sofranızı donatmalısınız. Bunun için en doğru seçimleri sizler için derledik.

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider ?

1 – Yoğurt Çorbası

Tavuklu yemeklerin yanına en iyi başlangıç yoğurtlu çorbalarla yapılır. Yaz sezonun da soğuk yoğurt çorbaları ,kış mevsimi ve soğuk zamanlarda sıcak yoğurlu çorba çeşitlerini pişirebilirsiniz. Yayla çorbası en iyi tercihlerdendir.

2 – Şehriye Çorbası

Klasik mercimek ve ezo gelin çorbalarından sıkıldıysanız ve yoğurtlu çorba da yapmak istemiyorsanız en iyi tercih şehriye çorbasıdır. Bol limon eşliğin de yapılışı daha pratik olacak bir çorba istiyor ama doyuruculuktan da ödün vermek istemiyorsanız tel şehriye çorbası tam sizlik demektir!

3 – Nohutlu Pilav

Makarna yerine pirinç pilavı her zaman favorim diyorsanız en iyi seçenek arpa şehriyeli ve nohutlu pilavdır. Özellikle tavuk ve ya et suyu ile yaptığınız da lezzetine doyum olmaz. Tavuk yemeklerine kusursuz uyum sağlayan nohutlu pirinç pilavı ile oldukça doyurucu bir öğün olacak Nohut, pilav ve tavuk eti sayesinde protein – lif – karbonhidrat üçlüsü ile lezzetli olduğu kadar besleyici bir öğün geçirebilirsiniz.

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider ? Tavuğun Yanına Ne Gider ?

Tavuk Sotenin Yanına Ne Yapılır ?

4 -Kremalı Mantarlı Makarna

Tavuk soteniz mantar koymadan yaptıysanız , mantarı makarnanız da kullanabilirsiniz. Hem pratik hem ekonomik olan bu lezzeti de tercih edebilirsiniz. Hemen haşlayın makarnanızı, hazırlayın bu nefis sosu. Birlikte öyle güzeller ki… Tek tabakta karıştıra karıştıra yemek isteyeceksiniz

5 – Patates Püresi 

Patatesi kızartmak yerine daha kolay ve pratik bir lezzet olan patates püresini yapmayı tercih edebilirsiniz. Izgara tavuk etlerinin olduğu tabakları boş bırakmak istemiyorsanız; patates püresini deneyerek leziz ve doyurucu bir yardımcı yemek sunabilirsiniz Izgara tavuğun yanına ne gider sorusunun en iyi cevabı şüphesiz patates püresidir.

6- Dereotlu Sebze Sote

Tavuk yemeklerinin yanına en iyi eşlikçi sebzelerdir. Eğer sağlıklı bir menü yapıcaksaksanız tava da mevsim sebzelerini soteleyin ve dereotu ile birlikte servis edin.

Deneyen , yapan herkese afiyet olsun . Tecrübelerinizi ve ya fikirlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.