Netteki Blog

Süt Yapan Komposto Tarifi

Süt Yapan Komposto Tarifi

Süt Yapan Komposto Tarifi

Süt Yapan Komposto ; yeni doğum yapan , lohusa anneler ve emziren anneler için harika bir içecektir. Süt Yapan Komposto hem sütü artırıp hem de annelerin vücuduna bin derde deva değerindedir. Biraz enerji verir , o yorgunluk , uykusuzluk , bağırsak düzensizliği ve gaz gibi bir çok anneleri ve bebekleri etkileyen olumsuz durumlarında geçişmesinde yardımcı olur. Ayrıca sütünü  artırmak isteyen annelerin yanı sıra ,sütünün besin değeri de arta bilir. Sütünüz var ise bebeğiniz emip emip doymuyorsa sütünüzün doyuruculuk değerin de sorun vardır. Tükettiğiniz gıdalara , içeceklere dikkat etmeniz gerekir. Unutmayın siz ne yiyor ve içiyorsanız bebeğinizde onunla besleniyor.

Anne sütü, bebekler için mucizevi bir besindir. Emziren annelerin süt arttırıcı olarak tükettiği doğal ve besleyici besinlerin başında da elbette  kuru meyvelerle hazırlanan kompostolar geliyor. Doğru beslenme anne sütünü etkiliyor ama , tarifini paylaştığımız süt arttıran komposto ile anne sütünüzün niteliğini arttırabilirsiniz. İçerisinde doğal ve faydalı kuru meyvelerden hazırladığımız süt arttıran kompostomuzu sıcak havalarda soğuk, soğuk havalarda sıcak olarak afiyetle içebilirsiniz. Emziren annelere özel hazırlanan bu tarifte şeker kullanmıyoruz. Bu sebeple kalorisi düşük, yararı büyük anne sütü arttıran içecek tarifimize siz isterseniz şeker ekleyebilirsiniz.

Süt Yapan Komposto Tarifi

Anne Sütü Arttıran Komposto Tarifi :

Malzemeler:

5 adet gün kurusu

5 adet kuru erik

10 adet kuru dut

4 adet kuru incir

10 adet kuş üzümü

1 çubuk tarçın

1 litre su

isteğe göre şeker

Tenceremize 1 litre suyu alalım. İçerisine gün kurusu, erik, kuru dut, kuru incir, kuş üzümü, çubuk tarçın ekleyelim. Şekersiz hazırlanan bu kompostoyu isterseniz damak tadınıza göre şeker ekleyerek hazırlayabilirsiniz.

Orta ateşte kaynaması için bırakalım. Kaynamaya başladıktan sonra kısık ateşte 5 dakika bırakıp ocağın  altını kapatalım. Soğuk havalarda sıcak, sıcak havalarda soğuk içerek hem serinleyebilir hem de anne sütünüzü arttırabilirsiniz. Özellikle yeni anneler için anne sütünü arttıran komposto tarifimiz yalnızca süt arttırmanızı değil, süt kalitesinin artmasına da yardımcı olur. Afiyet olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.