beylikdüzü escort

Netteki Blog

Sübhanallah..Bu Dua Bir Başka.. Nasuh Tövbesi Gibi Affedilmeyen kul kalmasın inşallah.. (Amin de)

14.07.2022
15
Sübhanallah..Bu Dua Bir Başka.. Nasuh Tövbesi Gibi Affedilmeyen kul kalmasın inşallah.. (Amin de)Allah’ım! Muhammed ve âline salat eyle ve suçumu itiraf ederek seninle karşılaştığım gibi, mağfiretinle benimle karşılaş. Senin için kendimi alçalttığım gibi, günahların yıktığı yerden beni kaldır ve yücelt. Benden intikam almakta ağır davrandığın gibi, örtünle beni ört (rahmetinin kapsamına al).

Allah’ım! Emirlerine itaatte niyetime sebat ver; sana kullukta basiretimi sağlam kıl. Hatalar kirini yıkayıp götürecek işlere beni muvaffak et. Öldürdüğün zaman, beni kendi dinin ve peygamberin Muhammed’in -selam olsun ona- dini üzere öldür.

Allah’ım! Buradan sana yönelerek, büyük ve küçük günahlarımdan, açık ve gizli kötülüklerimden, eski ve yeni sürçmelerimden, günah lafı etmeyen ve günaha dönmeyi düşünmeyen birinin tövbesiyle tövbe ediyorum.

Allah’ım! Sen, Kitabının sağlam ayetinde, kullarından tövbeyi kabul edeceğini, kötülükleri affedeceğini[2], tövbe edenleri sevdiğini[3] söylemişsin. O halde vaad ettiğin gibi, tövbemi kabul et; garanti ettiğin gibi, kötülüklerimi affet; şart koştuğun gibi, sevgini benim için gerekli kıl.

Ey Rabbim! Ben de sana, hoşlanmadığın işe geri dönmeme; kınadığın şeyi yapmama ve bütün günahları terketme sözü veriyorum.

Allah’ım! Sen, yaptıklarımı daha iyi biliyorsun. O halde benden bildiklerini bağışla ve kudretinle beni sevdiğin işlere yönelt.

Allah’ım! Hatırımda olan veya unuttuğum bir sürü kötülüğüm var. Hepsi de senin uyumayan gözünün önünde ve unutmayan ilmindedir. Allah’ım! Kötülüklerimin yerine, kötülük ettiğim kimselere iyilik ver; kötülüklerimin vebalini üzerimden kaldır; omuzlarımdaki ağırlığını hafiflet ve bir daha öyle işler yapmaktan beni koru.

Allah’ım! Hiç kuşku yok, senin koruman olmazsa, tövbeme bağlı kalamam; senin gücün olmazsa, hatalardan sakınamam. O halde yeterli bir güçle beni güçlendir ve engelleyici bir korunmuşlukla beni koruman altına al.

Allah’ım! Tövbe ettikleri halde daha sonra tövbelerini bozacaklarını, tekrar günaha dönüp şaşacaklarını bildiğin kullar gibi olmaktan sana sığınırım. Şu halde ardından tövbeye ihtiyaç duymayacağım bu tövbemi, geçmişteki günahların izlerini yok edecek ve gelecekte de günahlara karşı bağışıklık kazandıracak bir tövbe kıl.

Allah’ım! Cahilliğimden dolayı senden özür diliyorum. Kötü işlerimi bana bağışlamanı istiyorum. O halde lütfunla rahmetinin kapsamına beni al; kereminle günahlarımı sil ve günahlara bulaşma hastalığından beni kurtar.

Allah’ım! Her uzvumu ayrıca, senin cezalandırmalarından koruyacak, zalimlerin korktukları acıklı azaplarına duçar olmaktan kurtaracak bir tövbeyle, iradene ters düşen, sevginin dışında kalan düşüncelerimden, bakışlarımdan, konuşmalarımdan tövbe edip, sana yöneliyorum.

Allah’ım! Önünde tek başıma duruşuma, korkundan kalbimin çırpınışına ve heybetinden bedenimin titreyişine acı.

Allah’ım! Katında günahlarım beni o kadar rüsva etmiş ki sussam, kimse avukatlığımı yapmaz; şefaatçi (aracı) ile kapına gelsem, şefaat edilecek gibi değilim.

Allah’ım! Muhammed ve âline salat eyle ve hatalarım hususunda bana keremini şefaatçi (aracı) kıl; kötülüklerime affınla yaklaş; cezalandırmana tabi tutarak, beni hakkettiğim cezayla cezalandırma; bol ihsanını benden esirgeme; aziz birinin, kendisine yalvarıp yakaran zelil birine acıyarak yaptığını veya zengin birinin, kendisinden bir şey isteyip de ihtiyacını giderdiği yoksul birine yaptığını bana yap.

Allah’ım! Beni senden koruyacak biri yok. O halde izzetin beni korusun ve himayesine alsın. Katında bana şefaat edebilecek biri bulunmamakta. O halde lütfun bana şefaatçi olsun. Günahlarım beni korkutmuş durumda. O halde affın beni korkudan kurtarsın. Bu yalvarıp yakarmalarım, kesinlikle yaptıklarımın kötülüğünü bilmediğimden ve kötü işlerimi unuttuğumdan değildir. Böyle yapıyorum ki, gökyüzü ve içindekiler, yeryüzü ve üzerindekiler pişmanlık itirafımı ve sana sığınıp tövbe edişimi duysunlar. Duyup da rahmetinle halime acısınlar; içinde bulunduğum kötü durumdan etkilenerek, bana dua etsinler. Bakarsın, onların duası, katında daha çabuk kabul olur; şefaatleriyle gazabından kurtulur ve hoşnutluğunu elde etmiş olurum.

Allah’ım! Eğer pişmanlık tövbeyse, ben pişman olanların en pişmanıyım; eğer günahları terketmek sana dönmekse, ben sana dönenlerin ilkiyim ve eğer mağfiret dilemek, günahların dökülmesine sebep oluyorsa, hiç kuşkusuz ben, senden mağfiret dileyenlerdenim.

Allah’ım! Sen tövbeyi emretmiş ve kabul buyuracağını söylemişsin; dua etmemizi istemiş ve icabet edeceğini vaad etmişsin. O halde Muhammed ve âline salat eyle ve tövbemi kabul buyur; rahmetine olan ümidimi ye’se dönüştürme. Hiç kuşkusuz sen, günahkârların tövbesini kabul buyuransın; suç işleyip de sana dönenlere pek merhametlisin.

Allah’ım! Bizi Muhammed ile hidayet ettiğin gibi, ona ve âline salat eyle; bizi Muhammed ile kurtardığın gibi, ona ve âline salat eyle. Kıyamet günü, sana muhtaç olduğumuz gün, bize şefaatçi olacak bir salat ile Muhammed ve âline salat eyle. Hiç kuşku yok, sen her şeye kadirsin ve bu, sana pek kolaydır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Tezcan Özkaya dedi ki:

  KANALIMA ABONE OLARAK DESTEK VERMEYİ,VİDEOYU BEĞENMEYİ VE YORUM YAZMAYI UNUTMAYALIM İNŞALLAH..

  DAHA FAZLA BİLGİ VE GİZEMLİ PAYLAŞIM İÇİN İNSTAGRAM VE FACEBOOK HESABIMI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.. facebook.com/ozkayatezcan | instagram.com/tezcanozkayaa

  DİĞER KANALIMA DA ABONE OLURSANIZ SEVİNİRİM..ABONE OLMAK İÇİN LİNKE TIKLAYIN ; https://www.youtube.com/channel/UCTvB2Yu25LWVX4vLmmdCl_Q

 2. Zekiye Yüzyıl dedi ki:

  Allah razı olsun

 3. Zekiye Yüzyıl dedi ki:

  Rabbim hepimizi affetsin mağfiret eylesin hidayet nasip eylesin inşaallah

 4. muharrm Antalyalı dedi ki:

  Amin amin amin

 5. Nurcihan Gençgün dedi ki:

  Âmin Âmin Âmin

 6. İnci Ozkececi dedi ki:

  VE ALEYKÜM SELAM.İNSALLAH YARABBİM AMİN AMİN AMİN ECMAİN 🤲.

 7. Sahinaz OCAL dedi ki:

  Beğene tıklıyorum ancak aktif olmuyor neden acaba?

 8. Melda Irmak Gökberk dedi ki:

  Amin

 9. Melda Irmak Gökberk dedi ki:

  Çok şükür YA RABBİM ❤️

 10. Serife H dedi ki:

  Amin ecmain. Rabbim tovbelerimizi dualarımızı kabul etsin inşaAllah. Rabbim sizide bizide iyi insanlarla karşılaştırsın.. Ayağınıza taş değmesin Allah razı olsun inşaAllah hocam. Sağolun varolun inşaAllah

 11. Gulnar Memmedova dedi ki:

  Amun Annib Anun👏

 12. Ilknur Avci dedi ki:

  Amin kardeşim Rabbım cümlemizi affetsin 🌹🌹🌹🌹

 13. Kezban Arıcan dedi ki:

  Amin🤲

 14. Vaqif Sultanov dedi ki:

  Amin

 15. Nurlana Hemzeyeva dedi ki:

  Amin

 16. Selime Umerova dedi ki:

  AMIN AMIN AMIN

 17. Sevgul Erdem dedi ki:

  Amin.

 18. Güneş Katırcıoğlu dedi ki:

  Amin🤲

 19. Fitnat Ballı dedi ki:

  Amin amin amin velhamdülillahi rabbilalemin.

 20. Baktygul Kasymalieva dedi ki:

  Amin 🤲

 21. Meliha Külahlı dedi ki:

  Amin alIahım

 22. fatme smail dedi ki:

  Amin.Amin.Amin

 23. Ezgi Demir dedi ki:

  Amin 🤲🏻🌹

 24. Arzu yaman Turgut dedi ki:

  Amin inşallah Allah razı olsun

 25. Asdasd 2245 dedi ki:

  Amin amin amin amin amin amin amin

 26. Asdasd 2245 dedi ki:

  Amin amin amin amin amin amin

 27. Asdasd 2245 dedi ki:

  Amin inşallah. …

 28. Asdasd 2245 dedi ki:

  Amin inşallah. ….

 29. Asdasd 2245 dedi ki:

  Allah razı olsun. ….

 30. Asdasd 2245 dedi ki:

  Allah razı olsun. ….

 31. Asdasd 2245 dedi ki:

  Allah kabul etsin. ….

 32. Asdasd 2245 dedi ki:

  Allah kabul etsin. ….

 33. Asdasd 2245 dedi ki:

  Allah ilminizi artırsın. …..

 34. Asdasd 2245 dedi ki:

  Amin amin amin amin amin amin amin.

 35. Asdasd 2245 dedi ki:

  Amin amin amin amin amin amin amin amin. …

 36. Sudenaz Kaya dedi ki:

  Amin amin amin