Netteki Blog

Sokakta çorap satarak para kazanılır mı ?

Sokakta çorap satarak para kazanılır mı ?

Sokakta Çorap Satmak Para Kazandırır Mı?

Sokakta çorap satmak, özellikle küçük büyük demeden herkesin ekmek parası için yaptığı karlı iş fikirlerinden biridir. Toptan olarak çifti 50 kuruş ile 85 kuruş arasında alınan çoraplar, 2 liraya veya 3 liraya satılarak kar elde etmek amaçlanır. Sokakta çorap satarak gerçekten de iyi kazançlar elde edebilirsiniz. İhraç fazlası ya da özel üretim toptan çoraplar, sokaklarda ya da yollarda satılarak gerçekten de iyi bir kazanç elde edilebiliyor. Peki bu iş nasıl yapılır? Sokakta çorap satmak ne kadar para kazandırır? Sokakta çorap satmak mantıklı bir iş midir?

 

Çoraplar Nereden Alınır? İşe Nasıl Başlanır?

Özellikle tekstil sektörünün çarkları bazı bölgelerde çok yoğun bir şekilde döner. Bu bölgelerden biri de Merter’dir. İstanbul Merter’de oldukça fazla sayıda ihraç fazlası çoraplar bulunur, bu çorapları 500 veya 1000 çift şeklinde satın alırsanız, çiftini ortalama 75 kuruşa satın alabilirsiniz.  Başlangıçta iyi bir fiyat alabilmek adına en az 500 lira sermaye önerilir, bu sermaye ile sizlerde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Sokakta satacağınız çorapların her bir çiftinden 1,25 TL kar elde edebilirsiniz. Kar marjı ortalama yüzde 60 olduğundan dolayı, 100 çift satmayı başarırsanız 125 lira civarında bir kazanç elde edebilirsiniz. Günde ortalama 200 çift satarsanız 250 lira kazanabilirsiniz. Bu şekilde satış yaparak sizlerde gerçekten iyi karlar elde edebilirsiniz.

 

Sokakta Çorap Satmak İçin Püf Noktalar

Sokakta çorap satmanın püf noktası mı olurmuş demeyin, her işin olduğu gibi bu işin de ince püf noktaları var. İşte onlar,

 

1–      Her zaman en az 500 liralık alım yapın, bu en uygun fiyatı almanız konusunda yardımcı olacaktır.

2–      Daha fazla aldığınızda ne kadar indirim alabileceğinizi ve bunun karlılığınızı nasıl etkileyeceğini mutlaka hesap edin.

3–      Sürekli aynı bölgede satmayın

4–      Zabıta ile uğraşmamak için her bir bölgede en fazla bir saat durun.

5–      Mahalle aralarında da satış yapabilir ve iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

6–      Motorlu bir araç, daha hızlı satış bölgelerine ulaşmanızı sağlayarak iyi para kazanmanızı sağlayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.