Netteki Blog

Sivilce İçin Dua , Sivilce Geçirme Duası , Sivilce Duası

28.02.2023
5.251
Sivilce İçin Dua , Sivilce Geçirme Duası , Sivilce Duası

Sivilce İçin Dua , Sivilce Geçirme Duası , Sivilce Duası

Sivilce için dua , sivilce geçirme duası nedir ? nasıl yapılır ? nasıl okunur bunları detaylıca anlatacağız. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki sivilce , akne , cilt hastalıkları için başvurmamız gereken ilk yer doktordur. Sivilceleriniz mikrobik ise , yada başka sorunları var ise ilaç kullanmadan cildinizin sağlığına kavuşması çok zordur. Önce doktora gidip kontrol edilmeli daha sonra manevi olarak da kendimizi güçlü ve sağlıklı hissetmek için aşağıdaki duaları edebilirsiniz.

Sivilceleriniz için antibiyotikli kremler , kurutucu özellikli kremler kullanmanız gerekebilir. Bir çok ilaç günümüzde mevcuttur. Ve ya evde doğal yöntemler için ” Sivilce Evde Nasıl Tedavi Edilir ? ”, ” Sivilce İzleri Nasıl Geçer ? Doğal Öneriler ”  ya da ” Sivilceler Nasıl Geçer? Evde Doğal Çözüm ” yazılarımıza da bakabilirsiniz. Yani maddi ve geçici hastalıkların ilacı vardır. Hastalık mikrobikse, doktora gider muayene olur, eczaneden ilaç alır kullanır ve bu arada Rabbimize dua ederek şifalar dileriz ve Allah’ın izniyle de iyileşiriz.

Kur’an bir şifadır. İsra 82. ayetinde “Kur’an müminler için şifa ve rahmettir.” buyrulmuştur. Dua eden kim olursa olsun : “Ben duanın faydasını görmedim” diyemez. Duanın tedavide ve şifada büyük rolü vardır. Tedavi ile beraber dua, büyük tesir gösterebilir .

Sivilce İçin Okunacak Dua ,Hz. Muhammed’in Sivilce Duası ile İlgili Sözleri :

Arapça Okunuşu: ‘’Allahümme musağğıral kebiri ve mükebbires sağıri! Sağğir ma bi.’’  Anlamı: Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım. Bu bendekini küçült.

Yukarıda paylaştığımız dua yalnızca sivilceler için değil, kişinin başına gelecek her türlü dert ve bela için okunabilir. Allah’ın dertlerini küçültmesi, alıp götürmesi, gözle görülmez hale getirmesi için edilen duadır ve bu içinde bulunulan durumdaki en büyük dert de kurtulamayan sivilcelerdir.

Hz. Muhammed’in Sivilce Duası ile İlgili Sözleri :

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) de, eşlerinde sivilce çıktığında bu yukarıdaki duayı okuduğunu ve her türlü aknenin, yüzde çıkan yaranın v.b. cilt sorununun bir kaç güne sönüp, eriyip gittiğini bildirmiştir.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Yapılacak Diğer Dini Ritüeller

Aşağıda verdiğimiz ritüellerin sivilce iyileşmesi üzerinde etkili olduğu İslam tarihinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda düşünülmektedir. Bu tip ritüeller dua etmek kadar hayırlı ve yararlı değilse de,

  • Boynunuza cevşeni kebir duasını asınız ve eliniz gittikçe cevşen duasını avuçlayıp sonra elinizi yüzünüze sürünüz
  • Ayetel kürsi duasını 7 kere okuyunuz ve sonrasında Türkçe bir şekilde Allah’a sivilceleriniz için derman vermesini söyleyiniz, dileyiniz
  • Elma sirkesi ve zeytinyağı karıştırıp üstüne 3 tane ihlas suresi okuyunuz ve karışımı sivilcelerinize sürünüz

Sivilcelerin Geçmesi ve Yüz Güzelliği İçin Yunus Suresi Ayetleri:

Arapça Okunuşu: Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdetun, ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilletun, ulâike ashâbul cenneti, hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).”

Manası : Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır.

Arapça Okunuşu:  “Efleha’llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa’rihi ve beşerihi.”

Manası; Allah yüzünün güzelliğini artırsın. Allah’ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl.

Arapça Okunuşu: “Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn.”

Manası; Allah’ın adıyla. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin.

Yukarıda bahsettiğimiz dua ise cilt hastalıkları olanlar içindir. Sivilceler , akneler de cilt hastalığı kapsamındadır. Akne ve sivilceli bir cildiniz varsa bunun sebebi ; beslenme alışkanlıklarınız, kullanılan ilaçların yan etkisi ve ya  cildiniz için kullandığınız malzemeler (makyaj , losyon ,krem , vb. ), genetik olabilir. Yaşam döngülerinize ve ilaçlarınıza dikkat etmelisiniz.

Herkese sağlıklı günler dileriz. İsterseniz yorum yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.