Netteki Blog

Rüyada Oruç Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

28.02.2023
408
Rüyada Oruç Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada oruç görmek adak anlamına gelebilmektedir. Rüya sahibinin sabırlı olmasına ve sonunda başarı elde edeceğine işaret ederken erkek çocuk anlamına da gelebilmektedir.

Rüyada oruçlu olduğunu gören bir kimse güzel huylu bir kişi olduğuna temiz kalpli bir kişiliğe işaret ederken sakin bir hayat anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin sahip olduğu kişiliğinden dolayı çevresi tarafından sevilen sayılan bir kişi olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çok istediği bir arzusuna kavuşması beklediği özlediği birini görmesi şeklinde de yorumlanmaktadır.

Oruçlu olduğunu gören kimse için Allah tarafından sabır verileceği ve en kötü durumlardan bu şeklide kurtulabileceği anlamına gelmektedir. böylelikle bu durumdan zarar görmeden atlatacağı sergilediği tutum neticesinde olgun davranışı ile kurtulabileceği anlamına gelmektedir.

Rüyada oruç tutmak gelecekte önemli bir kişilik olacağı çevresindeki insanların ona akıl danışacağı önemli bir kişi olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada oruç bozduğunu gören kimse için maddi anlamda zor durumda kalmasına ve sahip olduğu malların ederinin altında satması anlamında yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin bu durumdan zarar elde edeceği işaret edilir.

Rüyada oruç tutamamak ise rüya sahibinin geçmişte yaptığı bir eylemden dolayı şimdilerde bir pişmanlık yaşayacağı fakat durumu düzeltemeyeceği anlamına gelmektedir. yaptığı bu hatadan ders alacak olan kişi için bir daha bu şekilde hataya düşmesine engel olacak bir durum olarak değerlendirilmektedir. Yaşadığı pişmanlık ise çok büyük olacaktır.

ruyada-oruc-gormek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.