Netteki Blog

Rüyada deniz görmek ne anlama gelir? Neye işarettir? Deniz görmenin hikmeti nedir?

28.02.2023
281
Rüyada deniz görmek ne anlama gelir? Neye işarettir? Deniz görmenin hikmeti nedir?

Rüyada deniz görmek, bolluğa ve berekete, isteklerin gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Mesleği tüccar olan mala ve bol kazanca, işçi iseniz patron olacağınız manasına gelmektedir. Eğer rüyanızda deniz suyu içtiğinizi ve kandığınızı görmüşseniz, uzun ömre, zenginliğe ve güç sahibi olacaksınız demektir. Ünlü rüya tabircileri denizden su içmenin ilim ve edep örenilir demişlerdir. Denizden geçtiğini görmek, düşmanınızdan mal alacağınız, denizde yıkandığınızı görmüşseniz günahlarınızdan arınacağınıza delalet etmektedir. Denize çiş yaptığını gören kişi günah işler. Denizi baştan başa ortadan ikiye bölen ve yaran kimseler, üzüntülerden kurtulur ve selamete kavuşur. Aynı zamanda deniz suyu bulanık ve çamurluysa ve bu sudan içilirse keder ve sıkıntıya düşeceğiniz anlamına gelir. Deniz şayet dalgalıysa, biraz sıkıntı yaşayıp, ardından mutlu olacağınız manasına gelir. Denizde yüzdüğünü gören kişi ardı ardına yolculuk yapar. Eğer yüzüp, ardından battığınızı görmüşseniz, ölüm vaktinizin geldiğine işarettir.

Deniz suyunun kendisini götürdüğünü gören kişi şehitlik mertebesine ulaşır. Bazı İslam Rüya tabircilerine göre bu tarz rüyayı gören kişilerin günahı çok olur ve ardından ölür demişlerdir.

Deniz suyu ile yıkanıp ve ardından abdest aldığını gören kimse borçluysa borcundan, hasta ise hastalıktan kurtulur. Korkularını yener. Hapiste ise hapisten çıkar ve muradına erer.

Denizin üzerinde gezdiğini gören kimsenin iktidarı sağlam olur.

Genel olarak incelediğimiz zaman deniz rüyaları iyi olarak yorumlanmaktadır.

ruyada-deniz-gormek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.