Netteki Blog

Rojda Demirer Kimdir? Adı Efsane Dizisi Seçil

28.02.2023
428
Rojda Demirer Kimdir?  Adı Efsane Dizisi Seçil

Rojde Demirer 12 Ağustos 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara’ da doğmuş olan oyuncu aslen Diyarbakırlıdır ve Kürt asıllıdır. Ancak kendisi Kürt diline hakim değildir. Aile hayatında ise iki kardeştir.

Kendisinden büyük Ruken isimli ablası vardır. İlkokula yeni başladığı dönemde yani 7 yaşında babasını kaybetti. Oyunculuk hayatına ufak yaşta girdiği sınavda başarılı olarak başlamıştır.

Ufak yaşta başladığı ilk oyunculuk hayatı çocukluk dönemine aittir, ve bu dönemlere ait oyunlarda yer almıştır. Sadece oyunculuk yapmayan ünlü oyuncu; dublaj da yapmıştır.

Fiziksel olarak kahverengi gözlü, doğal kahverengi saçlarının yanı sıra kilo ve boyuyla oldukça dolgundur. 1.67 boyunda 56 kiloda olan oyuncu fiziğine oldukça dikkat etmektedir.

Kariyer Hayatı Nasıldır?

1997 yılında üniversite hayatına başlayan ünlü oyuncu, eğitimini de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında tiyatro bölümünde tamamlamış, 2011 yılında üniversiteden başarılı ile mezun olmuştur.

İzleyen yıllarda çeşitli yerlerde kendisini geliştirmeye başlamış oyunculuk kariyerini yavaş yavaş tamamlamıştır.

Başarılı oyuncu başarılarını aldığı çeşitli ödüllerle ispatlamış, kariyerini etkin alana taşımıştır. İlerleyen dönemlerde de dizi, sinema oyunculuğunun yanı sıra reklam filmlerinde de oynamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.