Netteki Blog

Örgü bere modelleri ve örnekleri

28.02.2023
212
Örgü bere modelleri ve örnekleri

Soğuk kış günlerin de önemli ısıtıcıdır şapkalar. Oldukça farklı stil, malzeme ve modellerle kadın erkek çocuk fark etmeden gündelik yaşamda kullanılmaktadır.

Bayanların özellikle kışın kullandıkları berelerde örgü modellerini tercih ettikleri, bunun yanı sıra saçlarını da görüntüye eklemekte oldukları genel bir durumdur.

Saçlarını ek bir güzellik olarak kullandıklarında saç bakımda yapmalıdırlar; ancak kışın soğuk dönemlerinde bakımsız saçlarını kamufle amacı ile de bereler kullanılmaktadır.

Berelerin oluşturulması için kullanılan malzemeler birbiri ile aynı olmak zorunda değildir.

Tığ ya da şiş yardımı ile örgüleri elde etmek mümkündür. Genel olarak bakıldığında bayanların bere modelleri yandan takılacak şekilde tasarlanmaktadır.

Bere olarak tercih edilen birçok model mevcuttur. Bunlar içerisinde Sökme, Örgü, Oklava ve Dolamalı olarak ayrılmaktadır. Genel tercih kişilerin giyim tarzlarıdır.

Spor ya da klasik olarak ayrılan modeller bir diğer taraftan tarz yansımasıdır. Çocuk berelerinde genellikle ponpon ya da çocukların hoşlarına gidebilecek detay motifleri kullanılmaktadır.

Genel olarak bakıldığında bere yapımı kolay olmakla birlikte bereyi bir araya getiren detayların oluşturulması oldukça uyumu yakalamak oldukça zordur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.