Netteki Blog

Nihat Altınkaya Kimdir? Yüksek Sosyete Dizisi Levent

28.02.2023
405
Nihat Altınkaya Kimdir?  Yüksek Sosyete Dizisi Levent

Nihat Altınkaya asıl adı Nihat Alp tuğ olan oyuncu, 28 Eylül 1979’da Karabük’te doğdu. Aslen Rizeli olan Nihat Altınkaya doğma büyüme Karabüklü ‘dür. İstanbul’da ikametgâh eden oyuncu evli ve iki çocuk babasıdır.

İlk, orta ve liseyi Karabük’te okuyup orada bitirdi. Oyunculuğunun yanı sıra lise zamanında Karabük Demir Çelik Lisesi voleybol takımında oynayan yetenekli oyuncu aynı zamanda Emlak Bankası spor kulübünde oynamıştır.

İlgi duyduğu spor su sporlarıdır. Oyunculuğa başlamadan önce bir takım işler de çalışmıştır. Ayvalık’ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır.

Daha sonra İstanbul’a gelen oyuncu, gece kulüplerinde çalışmış, boks eğitimi aldıktan sonra Fenerbahçe Boks Kulübünde yer almıştır.

Oyuncu Nihat Altınkaya

Oyunculuğa başlamadan önce belli başlı meslek edinmiş Nihat Altınkaya, Fotomodellik ve mankenlik yapmış olan oyuncu, ağır başlılığı efendi duruşu ve saf bakışları ile hayran kitlesinin ilgisini çekmiştir.

Profesyonel olarak Ekol Drama Sanatsal eğitim almış bulunmaktadır. İlk oyunculuk kariyerine ünlü bir dizi de başlayan Nihat Altınkaya, dizi sektöründe oyunculuk deneyimi ile dizilerde sık boy göstermiştir.

Kliplerde ve reklamlar da oynayan oyuncu katıldığı yarışmayı birinci olarak tamamlamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.