Netteki Blog

Necip fazıl Kısakürek etkileyici resimli sözleri

28.02.2023
265
Necip fazıl Kısakürek etkileyici resimli sözleri

Necip Fazıl Kısakürek ünlü Türk şairi ve düşünürüdür. 24 yaşında “Kaldırımlar” şiir kitabı ile tanınmıştır. Birbirinden farklı şiir ve sözleriyle pek çok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Necip Fazıl 12 yaşında şiire başlamıştır. Pek çok sözü ders kitaplarında yayımlanmaktadır. Özellikle 1934 yılından sonra dini ve tasavvufi sözleri ile geniş bir kitlenin sevgisini kazanmıştır.

Necip Fazıl Kısa yürek

Bu tarz sözleriyle büyük beğeniler toplamıştır. Bu kimliği ile ünlenmeye başlamıştır. Vasiyeti de dâhil olmak üzere şiirlerinde ve yazılarında dini konulara büyük ağırlık vermiştir.

İlk sözlerini “Nihal” adındaki bir haftalık dergide yayımlamaya başlamıştır. Yeni Mecmua dergisi ile de ilk şiirlerini paylaşmış ve şiirdeki o seçilen sözlerini insanlara duyurmaya başlamıştır.

Üçüncü şiir kitabı “Ben ve Ötesi” ile Necip Fazıl’ın sözleri gittikçe ün kazanmaya başlamıştır. Necip Fazıl sözleri ile pek çok gence yol göstermiş ve esin kaynağı olmuştur.

Şiirleri, kitapları, oyunlarında kullandığı birçok söz şuan bile ününü korumaktadır. Milyonlarca insanın beğeni ve takdirini alan Necip Fazıl 25 Mayıs 1983 yılında 78 yaşında hayata gözlerini yummuştur ama sözleri halen daha yaşamaktadır.

   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.