Netteki Blog

Muhabbet kuşları nelerden hoşlanmaz kısaca maddeler halinde

28.02.2023
413
Muhabbet kuşları nelerden hoşlanmaz kısaca maddeler halinde

Muhabbet kuşları nelerden hoşlanmazlar? Ülkemizde ve dünyada en çok bakılan kuş türleri arasında yer almaktadır. Papağan türlerinden olan muhabbet kuşları evcildir ve çok sevimlidir. Canlı renkleriyle dikkat çekmektedirler.  Dünya geneline baktığımız zaman evcil kuş türleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Bunun en önemli sebebiyse, dış görünümlerinden ötürüdür. Mavi, yeşil, beyaz, sarı ve beyaz, iki renkli, karışık renkleriyle bir çok çeşidi bulunmaktadır. Evde kolaylıkla beslenebilmektedir. Fiyatlarının ucuz olmasından dolayı zengin fakir herkesin evinde bulunabilmektedir. Muhabbet kuşlarının ömürleri 15 yıl sürmektedir. Bu hayvanlar peki nelerden hoşlanmazlar? Kuş sahipleri bu kriterleri göz önünde bulundurarak o şekilde davranmalı ve bakımını yapmalıdırlar.

Nelerden hoşlanmazlar? Kısaca maddeler halinde açıklayalım:

Elle tutulmaktan hoşlanmazlar.

Evdeki kedilerden hiçbir zaman haz etmezler. Kedi ile muhabbet kuşunu aynı ortamda beslememenizi tavsiye ediyoruz. Kuşların en büyük düşmanlarından birisi kedilerdir.

Yalnız kalmayı sevmezler.

Muhabbet kuşlarına sessizce yaklaşmayın. Bu tür davranışları sevmezler.

Farklı ve yabancı seslerden yani alışamadığı sesleri sevmezler.

Elle tutulmaktan hoşlanmazlar. Genelde hayvanların bir çoğu elle tutulmayı sevmiyorlar. Bu onların fıtratında var.

Doğrudan ona verilen oyuncaklar. Oyuncak verirken ilk önce kafesin dışından tanıtın ve alıştırın. Daha sonra kafesin içerisine koyun.
muhaabet-kuslari

Yorumlar
  1. Mehmet Akif dedi ki:

    Erkek Muhabbet Kuşu Salıncağı Severmi