Netteki Blog

Lahmacunun Yanına Ne Gider ?

28.02.2023
1.059
Lahmacunun Yanına Ne Gider ?

Lahmacunun Yanına Ne Gider ?

Lahmacunun yanına en yakışacak menü önerilerini sizler için bu yazımızda derledik . Lahmacun Türk mutfağının vazgeçilmez ve en popüler lezzetlerinden biridir. Özellikle Covid salgını zamanı herkes artık kendi evde yapmaya başladı. İster kendiniz yapın , ister satın alın lahmacuna en iyi eşlikçi yemekleri ve menü oluşturabileceğiniz tatları sıraladık .

Bugün ne pişirsem sorusunu kendinize sorarken buluyorsanız ; www.nettekiblog.net sitemizin yemek bölümüne tıklayarak hangi yemeğin ne yakışır , ne gider sorularının cevabını bulursunuz . Bir çok lezzetli yemek ve menü alternatiflerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Bu konuda en çok tıklanan ve okunan bir kaç yazımızı da sizler ile paylaşıyoruz. Başlıklara tıklamanız yeterlidir.


Lahmacun Yanına Hangi Çorba Yapılır ?

Lahmacun yemeden önce midenizi yumuşatması ve rahatlaması için çorba yapmak isterseniz hem pratik hem de ekonomik çorba önerilerini sizlere sunuyoruz .

1 – Sebze Çorbası 

Sebze çorbası hem aşırı lezzetli hemde yapılışı kolaydır. Bir çok sebze çorba tarifi vardır . Siz hangisini biliyorsanız ya da eviniz de hangi sebzeler var ise onları kombinleyerek bir çorba yapabilirsiniz. Sebzeler sayesinde midenizi yumuşatmış olursunuz ve yemek için hazmı kolaylaştırmış olursunuz .

2 – Ayran Aşı Çorbası 

Eğer yaz aylarında hem fazlasıyla doyurucu hem de vitamin deposu ferah bir çorba isterseniz. Ayran aşı çorbası tam szie göre. Nohutlu , buğdaylı ( arpa ) , bol naneli ve soğuk çorba. Servis yapmadan önce taze semizotu da ekleyebilirsiniz. Lezzetini daha da katlarsanız .

Lahmacunun Yanına Ne Yapılır ?

3 – Mercimek Çorbası 

Bir klasik ve riske girip ya da daha fazla uğraşmak istemiyorsanız mercimek çorbası en doğru tercih olacaktır .

Lahmacunun Yanına Ne Yapılır ?

Lahmacun servis edilirken lokantalarda da sadece salata ve ezme ikram edilir .

1 – Acılı Ezme 

Şayet akşam yemeği için konuk ağırlayacaksanız ve menünüzde iştah kalemtıraş bir meze noksansa, hemencecik hazırlayacağınız bu acılı ezme tarifi sayesinde lezzeti çoğaldırabilir ve şık sunumlar yapabilirsiniz. ana yemekler kadar ara sıcaklar için sunulan mezeler de şık sofraların vazgeçilmezleri arasındadır.

2 – Renkli Marul Salata

Bol yeşillikli marul salataları elbette lahmacunun yanında tüketilecek en pratik alternatiflerden  birisidir . Lahmacunun arasına ekleyip dürüm yapmalık bu salatayı mevsim yeşillikleri ile veya mevcut malzemelerinizle hemen hazırlarsanız .Marul , havuç , mor salata , turp en iyi alternatiflerdendir . Yapacağınız salata sosu ile renkleri daha da ortaya çıkar.

3 – Patlıcan Salatası

En pratik lezzetlerdendir. Patlıcanı siz diğer işleriniz ile ilgilenirken ocağa koyup közleyin. Közlendikten sorna soyun ister sadece tuz ve baharatlandırın . İsterseniz közlenmiş yeşil ve kapya biber ekleyin. Yada soğan ekleyin.

4 – Soğan Salatası

Soğan salatası da lahmacunun yanında harcanacak olmazsa olmazlar arasındadır.
Hızlıca ve pratik teklifler arıyorsanız ve salatalarda değişiklik yapmak istiyorsanız çok kısa bir zaman ayırarak yapacağınız bu tarif bütün size göre!

5 – Ayran 

Söylemeye bile gerek yok ama ev yapımı bol köpüklü buz gibi bir ayran her zaman en iyi eşlikçidir.

Herkese afiyet olsun ! Sizin de  önerileriniz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.