Netteki Blog

Kulak arkası saç boyama nedir, nasıl yapılır?

28.02.2023
1.250
Kulak arkası saç boyama nedir, nasıl yapılır?

Kulak arkası saç boyama nedir, nasıl yapılır?

Günümüzde özellikle sosyal medya sayesinde farklı saç modelleri ve farklı saç boyama stilleri oldukça trend hale geldi. Birbirinden renkli birbirinden farklı bir çok model ve renk gözlerimizi şenlendiriyor. Özellikle yaz aylarında daha kendini gösteren bu trend akımı ”kulak arkası saç boyama” ; çığ haline gelip gittikçe büyüyor ve daha da büyüyecek ve herkesin saçları renklenecek gibi duruyor.

Eğer sen de renkli saçları ve farklı tarzları seviyorsan ve fenomen olmak istersen ; kulak arkası saç boyama tekniğini sen de deneyerek bambaşka bir görünüm yaratabilir ve Tiktok yıldızı olabilirsin. 🙂 Kulak arkası saç boyama modellerini ve nasıl yapıldığını anlatıyoruz!

Kulak arkası saç boyama nasıl yapılır?

Kulak arkası saç boyama tekniği nedir?

Sadece kulakların arkasından alınan ince bir tutamın saç rengine kontrast renklerde boyanmasına verilen isim. Kulak arkasındaki tutam genellikle gri, pembe, sarı ve mavi gibi aşırı çarpıcı renklerde açık tonları seçip boyanarak saçların geri kalan renginden daha farklı gösteriliyor.

Kulak arkası saç boyama nedir, nasıl yapılır?

Kulak arkası saç renklendirme trendinin asıl bu kadar tercih edilip popüler olmasının nedeni ise istediğiniz zaman   belli olması, istemediğiniz de kolaylıkla gizlenmesi! Bu sayede okula veya işe giderken saçlarınız klasik gösterebilir, sosyal hayatınızda ki buluşmalarda kulak arkasındaki renkli saçlarını ön plana çıkarabilirsiniz.

Kulak arkası saç boyama nasıl yapılır?

Saç rengini açtırmanız ,kulak arkası boyama yaptığınızda renklerin daha da fazla ortaya çıkmasına yardımcı olur. Hem daha yaratıcı ve iddialı renkler elde edebilirsiniz. Bu işlemleri yaptırırken saçlarınızı yıpratmamaya ve yakmamaya özen göstermelisiniz . Aksi takdir de planladığınız gibi işler yolunda gitmeyebilir. Özellikle tüm saçınızın rengini açtırmak için profesyonel bir kuaföre gitmenizi öneririz.

Kulak arkası saç boyama nasıl yapılır?

Peki kulak arkasındaki saç tutamını bir türlü hangi renge boyamaya karar veremeyip endişe ediyorsanız size bir tavsiye de bulanacağız.  Açık sarı tonları başlangıç için ideal olacaktır. Pişman olursanız değiştirmeniz ve geri dönüşünü de daha kolay olabilir. Saçlarının tamamının kumral tonlarında olan kadınlar için öneririz. Kumral saç rengi açık sarının uyumu birbirine çok yakışır.

Kulak arkası saç boyama bakımı nasıl yapılır ?

Kulak arkası saç boyamayı farklı tekniklerle saçlarını boyadıktan sonra mutlaka boyalı saçlar için olan şampuan ve bakım kremlerini kullanmanı öneririz. Boyalı saçların en büyük ihtiyacı nemdir ve bu nemi sağlamak için her yıkamada saç kremi kullanmak ve haftada 2-3 kere saç maskesi yapmak yeterlidir. Bu sayede saçlarınız hem daha sağlıklı hem de parlak görünecektir.

Kulak arkası saç boyama bakımı nasıl yapılır ?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.