beylikdüzü escort

Netteki Blog

Kinoa Faydaları Zayıflama 3-6-9 Omega Kenan Yılmaz (Kervan Şifalı Bitkiler)

07.04.2018
16
Kinoa Faydaları Zayıflama 3-6-9 Omega Kenan Yılmaz (Kervan Şifalı Bitkiler)Merhabalar Ben Kenan Yılmaz Bu Videomuz’da Sizlere Kinoa Tohumundan Bahsettik Başlıca Özelikleri Şöyledir.2013 yılı Birleşmiş Milletler Tarım Örgütü tarafından “Uluslararası Kinoa Yılı” ilan edildi. Güney Amerika başta olmak üzere ABD ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak tüketilen ancak ülkemizde henüz çok kişi tarafından bilinmeyen kinoa vücut için gerekli tüm amino asitleri içermektedir.Demir: Demir minerali bakımından zengin olan kinoa, demir eksikliği anemisi için uygulanan beslenme programlarına eklenebilir. Hücrelere taşınan oksijen miktarında önemli bir rolü olan demir minerali aynı zamanda beyin sağlığı ve zihin açıklığı içinde kritik role sahiptir.

Vücut sıcaklığının korunması ve vücudun enerji üretimi demirin metabolizmada kullanıldığı diğer alanlar arasında yer almaktadır.

Riboflavin: B2 (Ribofilavin) içeren kinoa beyin ve kas hücrelerinde enerji metabolizmasına katkıda bulunarak vücudun enerji üretimini destekler ve halsizliğe iyi gelir.

Migren: Kinoa’da yüksek miktarda bulunan magnezyum mineralinin damarları rahatlatan etkisi vardır ve bu özelliği ile kronik migrene karşı önerilen yiyecekler arasındadır. Magnezyum minerali aynı zamanda tip 2 diyabet hastalarında etkili bir kan şekeri kontrolü sağlar.

Antioksidan: Bir antioksidan olan manganez vücudun enerji üretimi sırasında oluşan hücre hasarına karşı koruma sağlar. Kinoa antioksidan etkisiyle, başta kırmızı kan hücreleri olmak üzere tüm hücreleri serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı korumaya yardımcı olur.

Kolesterol: Yapılan araştırmalar düzenli olarak kinoa yemenin total kolesterolü düşürürken HDL (iyi kolesterol) oranını koruduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca kinoada bulunan bazı bileşenler damarları iltihaplı hastalıklara karşı korumaktadır.
www.kervansifalibitkiler.com

Etiketler:

Yorumlar
  1. maviBLACK dedi ki:

    Sarımsak yağı ile ilgili tanıtıcı video yapmışsınız güzel ama yorumu kapatmışsınız. Kelin ilacı olsa kafasına sürer diye tabir var. Tanıtıcı kişide saç çıkarsın o zaman da bizlerde ona göre alalım.