Netteki Blog

Kapuskanın Yanında Ne Yenir ?

28.02.2023
1.055
Kapuskanın Yanında Ne Yenir ?

Kapuskanın Yanında Ne Yenir ?

Kapuskanın yanında ne yenir sorusunun en net ve en güzel cevaplarını sizler için kısaca derledik. Kapuska öyle bir lezzet ki seveni tam sever , haz etmeyen ise ağzına sürmez. Yemek pişerken kokusuna aldanıp yemeyen de çoktur. Kapuska hem etli hem etsiz yapılabilir. Önereceğimiz lezzetler ise her iki türlü halini de uyumludur.

Sağlık deposu olan bu yemeğe kimisi kıyma da ekleyip yapabiliyor. Pişirme ve yapım tercihi tamamen size bağlıdır.

Kapuskanın Yanında Ne Gider ?

  1. Bulgur Pilavı : İster sebzeli , ister yeşil mercimekli bir bulgur pilavı kapuskanın yanında en iyi eşlik eden yemeklerden biri olacaktır.
  2. Pirinç PilavıBu lezzet her yemeğin yanına genellikle en iyi eşlikçi oluyor. Kapuskaya da en yakışan ve doyurucu lezzetlerden biridir.
  3. Makarna : Sade tereyağlı bir makarna menünüzü zenginleştirir hem de fazla uğraşmanız gerekmez. Ama dilerseniz istediğiniz soslu yada sebzeli şekilde makarna yapabilirsiniz. Hem hazırlanışı çok kolay hem de doyurucu bir yemek olduğundan kapuskanızın yanına tercih edebilirsiniz.
  4. Çorba : Kapuska yemeğinize çorba olarak yakışacak ve midenizi rahatlatacak tercih yayla çorbasını yapabilirsiniz.
  5. İmam Bayıldı : Eğer kalabalık bir sofra kuracaksanız hem imam bayıldı hem kapuska birleşince oldukça doyurucu bir menü ortaya çıkaracaktır. Kalabalık sofralar için en ideal seçimlerdendir diyebiliriz.
  6. Turşu : Eviniz de turşu var ise eşlikçi yemeğe gerek bile kalmaya bilir. Kendi yaptığınız turşu ise özellikle sofranızın lezzetine lezzet katmış olursunuz .

Kapuskanın Yanında Ne Yenir ?

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.