Netteki Blog

Kalıcı Kaş Boyama Basıl Yapılır (Kaş Kontürü)

28.02.2023
207
Kalıcı Kaş Boyama Basıl Yapılır (Kaş Kontürü)

İlk olarak kaş kontürü ne demek bununla başlayalım. Kaşı bir iğne yardımı ile kaldırıp istenilen şeklinde verilmesi ve ardından da kaşın boyanması işlemine kaş kontürü deniyor. Kalıcı kaş makyajı olarak da bilinir.

Moda her geçen saatte kendisine yeni bir şey ekliyor ve dünya üzerindeki birçok bayan da modayı yakında takip ediyor.

Son dönemlerin bir hayli popüler uygulaması olan kaş kontürü de bayanlar tarafından sevildiği için sıklıkla yapılıyor.

İnternet üzerindeki çeşitli makyaj ve bakım sitelerinde de görebileceğiniz bu kaş kontürü videolarını izleyerek de bunun nasıl yapıldığını az çok öğrenebilirsiniz.

İnce ve kavisli kaşlar geçen seneye kadar modaydı ancak bu sene birden bire kalın ve düz kaşlar moda olmaya başladı. İşte bu durum üzerine bayanlar ne yapacakları konusunda endişeli bir şekilde düşünmeye başladı.

Tam da bu noktada devreye kaş kontürü girdi. Kaş kontürü sayesinde kaşınıza nasıl bir şekil vermek isterseniz o şekli veriyor ve ardından da o kısımları boyuyorsunuz.

Peki bu kaş kontürü nasıl yapılıyor şimdi de buna biraz bakalım. Bayanın isteği doğrultusunda yapabiliyorsa kendisi ancak kaliteli olsun diyorsa bir uzman tarafından eyeliner yardımı ile kişiye yeni bir kaş çizilir.

Ardından kaş çevresinde sprey bir anestezi uygulanarak bu çevre tamamen uyuşturulur. Sonra da bu işte uzmanlaşmış kişiler özel bir iğne ve iğne uçları ile bu bölgede istenen kaşı ortaya çıkarmak amacı ile boyama işlemini yapar.

Bu sırada her hangi bir zararı dokunmayan işlem sırasında bazen kanamalar görülebilir. Bunlar hemen pamuk yardımı ile silinir. Kaş kontürü tamamlandıktan sonra kişi 3 gün boyunca kaş yumuşatıcı özellikte olan özel bir krem kullanır.

Yorumlar
  1. Kaş Kontürü dedi ki:

    Daha kalıcı olması için dövme boyası yaptırayım demeyin sakın kısa sürede renk değiştirir dövme boyasında kahverengi yeşil ve kızıla doğru. O nedenle doğal pigment yarı kalıcı boya tercih edilmeli mutlaka!