Netteki Blog

Kahverengi Nasıl Elde Edilir ? , Kahverengi Nasıl Yapılır ?

28.02.2023
1.140
Kahverengi Nasıl Elde Edilir ? , Kahverengi Nasıl Yapılır ?

Kahverengi Nasıl Elde Edilir ? , Kahverengi Nasıl Yapılır ?

Kahverengi Nasıl Elde Edilir ? sorusunun en net ve öz cevabını sizler için derledik. Hayatımız da farkında olmasak da oldukça fazla renk vardır. Temel renklere ana renk denir. Ana renklerin karıştırılması sonucu elde edilen renge ara renk denir. Kahverengide bir ara renktir. Çünkü 3 farklı ana rengin karışımından oluşur. ” Mavi , Sarı ve Kırmızı ”  Bu ana renklerin belli oranlarla birbirine karıştırılması ile Kahverengi elde edilir.

Hangi Renk Hangi Renk İle Uyumlu ” yazımıza da başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Kahverengi elde etmenin bir çok yolu vardır. Şimdi Bunlardan bahsedeceğiz.

Koyu kahverengi nasıl elde edilir ?

Koyu bir kahverengi elde etmek için kırmızı ve maviyi açık renk bir kahverengi elde etmek için de sarıyı daha fazla kullanmanız gerekir. kahverengi ortaya çıkaracak olan 3 rengi aynı anda karıştırmak doğru olmaz. Tam koyu bir kahverengi ortaya çıkartmak ve pürüzsüz kahverengi tonu elde etmek için öncelikle kırmızı ve maviyi karıştırmanız gerekir.

Daha sonra da istediğiniz kahve tonunu yakalayana kadar sarı karıştırarak tonu daha açık bir renk yapabilirsiniz. Tüm renklerin palet üzerinde, kalın bir fırça yardımı ile pürüzsüz bir hale gelinceye kadar karıştırılması çok önemlidir. Guaj boya çalışmalarında, daha açık bir kahve tonu elde etmek için bu renklerin içine biraz da hardal tonu ekleyerek istediğiniz tonu elde edebilirsiniz.

 

Açık kahverengi nasıl elde edilir ?

Kahverenginin hangi renklerin karışımı ile alana geldiği reelinde ana renklerinde gizlidir. Ama iyi bir kahve tonu elde etmek için öncelikle palet bıçağı kullanmanız gerekir. Aynı zamanda kahverengi elde etmek için yalnızca ana renk değil, ara renkleri kullanmak gerekir. En mühim olan şey ise, elde etmek istediğimiz kahvenin tonu tanımlamaktır.

Yeşil renk için mavi ve sarı ana renkler kullanılır. Bu karışımla yeşil elde edildikten sonra diğer ana renk kırmızı ile yeşil karıştırılarak kahverengi elde edilebilir. Elde edilen kahverenginin tonu yumuşatılmak istenirse biraz daha kırmızı eklenebilir.

Kahverengi hangi renklerin karışımı ?

Şimdi bu sorunun cevabını hızlıca verelim. 2 ana rengi karıştırıp sarı ile kırmızı, mavi ile sarı veya kırmızı ile mavi elde edeceğimiz ara renge turuncu, yeşil ya da mor kalan öbür ana rengi ilave ettiğimizde mavi, kırmızı ya da sarı kahverengi elde edebileceğimiz gibi üç ana rengi birden karıştırarak da başka bir deyişle mavi, sarı ve kırmızı beraber karıştırılmak sureti ile de kahverengi elde etmek olası olacaktır.

Kahverengi hangi renklerin karışımı ?

Kahverengi hangi renklerin karışımı ?

Bu karışımda ne kadar çok sarı renk kullanılırsa kahverenginin tonu o kadar açılacaktır. Mavi ya da kırmızı renk çoğaltıldığında ise kahverenginin tonu koyulaşacaktır. Bu şekilde kahverengi hangi renklerin karışımı ile olur sorusunun cevabını yanıtlamış olduk.

Herkese keyifli günler dileriz. Sorunuz ve ya paylaşmak istediğiniz bir husus var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.