Netteki Blog

Ispanaklı Böreğin Yanına Ne Gider?

28.02.2023
1.786
Ispanaklı Böreğin Yanına Ne Gider?

Ispanaklı Böreğin Yanına Ne Gider?

Ispanaklı böreğin yanına ne yakışır , ne gider sorularını duyar gibiyiz...Ispanaklı börek diğer börek göre çeşitlerine göre daha uğraştırıcı ve daha da meşakkatlidir. Bu akşam menüsünde ıspanaklı börek yapmayı planlayan ya da çoktan yapmış olan hamarat hanımlar ve beyler için böreğin yanına ne gider sorusunu yanıtlayıp uyumlu bir sofra hazırlamalarına yardımcı olacağız. Leziz ve şık sofralar elbette iştah kabartıcı ve göz doyurucu olduğu için, ilk başta göz zevkine önem veren bir toplum olarak böreklerin üzerini çörek otu ile süsleyip hem şifa deposu haline getirir hem de görsel bir şölen sunmuş oluruz.

Çayın yanına çok yakışan, ana yemekleri tamamlayan, misafir ağırlarken sunulan ve bayram sofralarından eksik olmayan börekler, hem doyurucu, hem de pratikliği ile çok sevilir. Böreği tek başına sunmak istemiyor, yanına tamamlayıcı bir lezzet arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Sizler için Ispanaklı böreğin yanına en yakışacak tarifleri listeledik.

Ispanaklı Börek Yanına 5 Harika Öneri

1- Fırında Karışık Sebze

Ispanaklı böreğinizi ana yemek olarak sunacaksınız yanına evde olan tüm sebzeleri halka şeklinde kesip az yağ ve baharat ile bulayıp fırına atabilirsiniz. Hem yapımı kolay ,hem de ıspanaklı böreğin yanına lezzet katlayıcı olacaktır.

Ispanaklı Böreğin Yanına Ne Gider?

2- Kısır

Ispanaklı böreğin yanına kısır hem çay saatinde ki ikramlarınız da hem de ana yemek de de eşlikçi olarak sunabileceğiniz harika bir alternatiftir. Börekten sonra hem yorgun hem de zamanınız az ise ortalama 15-20 dakikada hazırlanan kısırı bol domates, kıvırcık ve taze soğanla zenginleştirebilirsiniz.

Ispanaklı Böreğin Yanına Ne Gider?

3-Yoğurt Çorbası

Ispanaklı börek ana yemek de sunulacak ise menünüzün başlangıcı kesinlikle yoğurtlu bir çorba olmalıdır. Eğer mevsim yaz ise soğuk yoğurt çorbalarını ; kış ise sıcak yoğurt çorba çeşitlerini tercih etmenizi öneririz. Ayrıca mevsim salata da bu menünüzü tamamlar.

4-Şakşuka

Ispanaklı böreğin lezzeti ona hatta yüze katlayacak , eşlik edecek bir yemek de şakşukadır. İster ana yemek de ister çay saatinizde sunabilirsiniz. Bu öyle bir ikili harika yemek ki her türlü davet sofranızda , öğüne ayak uydurabilir. Akdeniz mutfağıyla özdeşleşen şakşuka, patlıcan, biber, domates sosu ve süzme yoğurt ile hazırlanır. Meze olarak sunulan şakşuka, kıymalı böreğin yanında sunulabilir.

5- Sütlaç

Ispanaklı böreğin yanına tatlı ne yapabilirim diye sorarsanız işte cevabı mis gibi sütlaç. Sütlaç ferah tadıyla en güzel ve hafif tatlı olarak menünüzü tamamlar. İster fırın sütlaç , ister fırına atmadan normal sütlaç yapın tercih sizin.

Ispanaklı Böreğin Yanına Ne Gider?

Önerilerimizi deneyen , yapan herkese afiyet olsun . Mutlu ve sağlıklı günler !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.