Netteki Blog

İslam’a göre cin çarpması nedir? Hakkında kısa bilgi!

28.02.2023
374
İslam’a göre cin çarpması nedir? Hakkında kısa bilgi!

Cin çarpması; kişide bariz şekilde görülen hareket bozulması ya da yürüyememesi şeklinde görülebilir. Yürümesinde ve konuşmasında dengesizlikler görülür. Söylediklerinden anlam çıkarılamaz ve mantıklı konuşmalar yapamaz.

Cinler Neden ve Hangi Durumlarda Çarpar?
Sara nöbetine sokabilir. Bunun nedeni kişiyi öfkeyle cezalandırmak istemesidir. İnsanlardan bazıları cinlere eziyet edebilir ya da cinler hakkında kasten kötü konuşabilir. Ya da kişi farkında olmadan cinlerin üzerine küçük su dökmüş olabilir, kaynar su boşaltmış olabilir. Hatta farkında olmadan cini öldürebilir de. Bunun için dikkat edilmesi gerekenler tuvalete hamama girerken besmele çekilmelidir. Yılana, akrebe, siyah kedilere ve köpeklere zarar vermemek gerekir.

Cin Gelişi Nasıl Anlaşılır?

Cin kişinin ağzından konuşmaya başlar, bağırır ve öfkelenir.
İçine giren kişinin bakışları donuklaşır ya da gözlerini kapatmak ister.
Vücudunda titreme görülür ve başını sağa sola döndürür.
Hasta son raddede bayılabilir ve hatta bazen de cin adını söyleyebilir.
Cin Çıkarken Yapılması Gerekenler
Cin el ya da ayak parmaklarından, ağızdan ya da burundan çıkmalıdır. Aksi takdirde çıkmasına izin verilmez. Bu sırada bir takım ayet ve dualar okunmalıdır.

Eğer cin çıkmada direnç gösteriyorsa Ayetel Kursi, Yasin Suresi, Saffat Suresi, Duhan Suresi, Cin Suresi, Humeze Suresi, A’la Suresi, Kafirun Suresi gibi sureler okunmalıdır. Çünkü bu sureler cinleri rahatsız etmektedir ve okunduğu zaman hemen orayı terk etmek isteyeceğinden cinin çıkmasını kolaylaştırır.

cin-carpmasi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.