Netteki Blog

Iphone’da sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Detaylı Resimli Anlatım

28.02.2023
584

”iPhone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?” Sorusu iPhonecular tarafından merak edilenler arasında. Sonsuzluk işaretini nedir önce bunu açtıktan sonra bu soruya cevap vermek daha makul olacaktır. Peki nedir ne anlama gelir sonsuzluk işareti?

Iphone’da sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Detaylı Resimli Anlatım

”iPhone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?” Sorusu iPhonecular tarafından merak edilenler arasında. Sonsuzluk işaretini nedir önce bunu açtıktan sonra bu soruya cevap vermek daha makul olacaktır. Peki nedir ne anlama gelir sonsuzluk işareti? Adından da anlaşılacağı gibi sonsuzluğu ifade eden bir semboldür ve yana yatmış sekiz şeklinde bir görüntüye de sahiptir. Matematikte sık sık kullanılan sembollerden biridir. Bazı matematiksel ifadelerin veya kullanılan kelimelerin sonsuz zaman sürdüğünün, bunun bir ebediyet süreye sahip olduğunun göstergesidir. Sonsuzluk işareti, akıllı cihazlar ve bilgisayarlardan çokta zor olmayan, kolayca yollarla yapılabilir.

 

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klasik klavyeden bir kaç şekilde sonsuzluk işareti yapılabilir. Bu sonsuzluk işareti için öncelikle Alt Tuşu basılı tutulur, ardından 8734 tuşlarına basılır. Bu yöntem sadece Windows işletim sisteminde yapılabilir. Diğer bir yolda kopyala yapıştır yöntemi. Daha basit bir yöntemdir. Bu yöntem de sonsuzluk işareti google’a yazılarak herhangi bir yerden kopyalanır ve yapıştırılır.

Iphone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Iphone’da sonsuzluk işareti yapmak için yazılan herhangi bir metin kutusundaki klavye üzerinde seçebileceğiniz bir sembol yok ancak kısa yol olarak kaydederek her kayıtlı bulunan kestirme ifade yazıldığında sonsuzluk işareti elde edebilirsiniz.

Sırasıyla yapmak için ilk adım olarak sonsuzluk işareti ” ∞ ”  kopyalanır. Sonrasında resimde gördüğünüz gibi  Ayarlar‘a  oradan da Genel‘e girilir.

Genel‘e girdikten sonra Klavye menüsüne giriyoruz.

Klavye bölümüne girdikten sonra ise “ Metin Değiştirme” seçeneğine gireceğiz. Bazen bunun adı “Kestirme” olarak da gözükebilir.

Metin değiştirme bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki menü açılacak. Ekranın sağ tarafında bulunan “ +  ” sembolüne tıklıyoruz.

Karşımıza iki tane kutucuk gelecek. İfade kısmına daha önce kopyalamış olduğunuz simge işaretini yapıştırıyoruz. Kestirme bölümüne ise istediğimiz bir ifadeyi yazabiliriz. Adını “sonsuzluk” olarak kaydedebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.