Netteki Blog

İnternet haftası ile ilgili kısa yazı

28.02.2023
334
İnternet haftası ile ilgili kısa yazı

Ülkemizde bulunan bilişim sivil toplum kuruluşu interneti Türkiyeye gelmesinin yirmi dördüncü senesini kutladı. 10 ile 23 nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan internet haftası günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir.

12 nisan itibari ile ülkemize internet geleli 24 sene olmuştur. Bilişim sivil toplum kuruluşu internet haftası aracılığı ile ülkemizdeki interneti daha da geliştirmek ve bunun öneminin daha çok vurgulanmasını istemektedir.

Bunun için de çeşitli çalışmalar yapan bu kurum sayesinde ülkemizde internet seviyesi oldukça yüksektir.

Her sene için 10 ile 23 nisan arasında kutlanan internet haftası sayesinde insanların gündemine internet daha çok oturmaktadır.

Aynı zamanda ülkemizdeki internet ivmesi de daha çok artmış ve buna bağlı olarak da insanlar daha çok internet kullanmaktadır.

Günümüz zaten tam anlamı ile bir teknoloji çağı olduğu için milyonlarca insan gün içinde bir çok vaktini internette ve internet üzerindeki sosyal platformlarda harcamaktadır.

Her sene içinde kutlanmakta olan internet haftası sayesinde insanlar hayatlarında internetin ne derece önemli olduğunu anlamaktadırlar.

Bunun için yapılan çalışmalar sayesinde insanlar daha kaliteli bir interneti kolay bir şekilde elde edebilmektedir.

Günümüzde artık insanlar evlerinde oturarak dahi her şeylerini her işlerini kolay bir şekilde internet üzerinden yapabiliyorlar.

Para gönderimlerde yapılan çeşitli işlerde alışverişlerde ve bunun gibi daha bir çok durumda internet kullanılmaktadır.

İnsanlar zaten hayatlarında internetin ne denli önemli bir yere sahip olduğunu biliyorlar ancak bu 10 nisan ile 23 nisan arasındaki internet haftasında bu daha çok vurgulanıyor.

Bu konuda sosyal medya platformlarında insanlar bir çok etkinlik yapıyor ve ülke genelinde internetin ne denli yaygınlaştığını insanlar kolay bir şekilde anlayabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.