Netteki Blog

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır ?

28.02.2023
234
Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır ?

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır ?

Instagram çekilişi hayatımız da yerini alan bir aktivite haline geldi. Markalar ya da fenomenler bu sayede birçok kişiye ulaşmış ve sayfasından bahsetmiş oluyor. Çekiliş düzenleyen sayfa oldukça fazla etkileşim alarak takipçi sayılarını artıyor. Bir çok kişinin keşfetine daha çok düşmüş oluyor. Instagram algoritması da doğal olarak bağlantılı arkadaşlarınız ve ya benzer sayfaları takip ediyorsanız sürekli karşınıza o sayfaları önermeye başlıyor.

Bu konuda benzer ve en çok tıklanan yazılarımızı sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak yazılarımıza kolayca ulaşabilirsiniz. Sizin de bu yazımız hakkında sorunuz ve ya bir fikriniz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

  1. Grup İsimleri | En Güzel Whatsapp, Instagram Grup İsimleri
  2. Instagram sözleri ve resimli mesajları kısa
  3. Facebook ta Nasıl Renkli Yazı Yazılır?
  4. Twitter Facebook ve İnstagram İçin Şekilli Havalı Yazılar
  5. Facebook Eski Hesabı Açma
  6. Facebook’a Giremiyorum Neden Olabilir?
  7. Facebook Tamamen Silme Nasıl Yapılır?
  8. Facebook Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Öğren!

Instagram da Çekiliş Yapmak 

Instagram çekilişi yapmak istiyorsanız ;  küçük bir işletme iseniz ve ya ınstagram hesabınızı büyütecek bu en iyi seçenektir. Küçük bir işletme el yapımı ürünler satıyorsanız kendi ürünlerinizi hediye edebilirsiniz. Bu sayede hem ürünlerinizi tanıtıp reklamını da yapmış olursunuz.

Instagram artık bir çok kişi gelir kapısı oldu. Düşük bütçeli reklam yapmanın en etkili yolu ise ınstagram çekilişinden geçiyor . Peki nasıl yapılır ? İşte tüm sorularınızı bu yazımız da yanıtladık !

Instagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır ?

Öncelikle adım adım ve özet bir halde açıklayalım. 

1- Hediyenizi Belirleyin 

Yazımızın başında bahsettiğimiz çekiliş sonucu vereceğiniz hediye nedir bunu belirleyin.

2- Çekiliş Afişi Yapın 

İnsanların dikkatini çeken , hediyenizin ve çekiliş şartlarının kısaca yazdığı bir gönderi hazırlayın .Çekiliş görseliniz sade fakat dikkat çekici bir tasarıma sahip olmalıdır. Çekiliş kampanyası gibi geniş kitlelere odaklanılan tanıtım faaliyetlerinde, bir görsel tasarımcı ile çalışmak satış taktiğinde yüksek verim almanızı sağlayacaktır.

Instagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır ?

3-  Çekiliş Şartlarını Açıklayın 

Instagram çekilişi katılım koşullarınız, markanız için hedeflediğiniz şeye bağlıdır. Örneğin, marka bilinirliği için çekiliş yapan bir işletmenin katılım koşullarından biri katılımcıların gönderiyi beğenmesi olmalıdır. Benzer şekilde, katılımcıların en az bir arkadaşını yoruma etiketlemesini veya gönderinizi hikayelerinde paylaşmalarını koşul olarak sunabilirsiniz.

Instagram Çekiliş Yapımı Nasıldır ?

4- Çekiliş Tarihini Belirleyin

Instagram çekilişini düzenlerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. ÇEkiliş ne zaman başlayacak ne zaman bitecek hangi saate kadar sürecek .Bunları belirlemenin asıl amacı ve püf noktasını hemen şu şekilde anlatalım . Zaman sınırı koymak, katılımcılar için bir aciliyet duygusu yaratacağından, gönderinizin daha hızlı etkileşim almasını sağlayacaktır.

Çekilişinizin süresi 1 gün, 1 hafta, 2 hafta gibi değişkenlik gösterebilir. Yüksek katılım kitlesine sahip büyük markalar, 24 saat süren akut çekilişler yaparken, daha küçük işletmeler için çekiliş süresi 3 ile 7 gün arasında belirlemektedir.

5 – Instagram Çekiliş Sitesi 

Çekiliş kazananı belirlemek için  çekiliş programı edinmiş olmalısınız . Çekiliş programları, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda sizi yüzlerce veya binlerce isim arasında boğulurken tek tek her isim için katılım şartlarına uygunluk analizinden kurtarıyor.

Bu konuda hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalar mevcuttur. Tercih size kalmış.

6 – Çekiliş Kazananı Açıklayın

Çekiliş sonucunun insanların size güvenmesi ve adil olması açısında hesabınızdan canlı yayın açarak ilan etmeniz daha iyi olur. Ya da Canlı yayını kaydederek daha sonra Instagram profilinizden tekrar izlenebilir olmasını sağlayabilirsiniz. Asil ve yedek kazananları belirlemenizin ardından, bir gönderi ile çekilişin bittiğini ve kazanan isimleri Instagram hesabınızdan paylaşmanız, işletme güvenilirliğiniz açısından önemli bir adım olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.