Netteki Blog

içerde Eylem Damla Colbay Kimdir

28.02.2023
485
içerde Eylem Damla Colbay Kimdir

Ekranlara ilk çıktığı günden bu yana büyük beğeni toplayan İçerde dizisi, birçok önemli oyuncuyu da bünyesinde barındırıyor. Dizide Eylem karakterine hayat veren Damla Colbay da, dizinin öne çıkan yüzlerinden birisi konumundadır.

14 Ocak 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen genç oyuncunun çocukluk yıllarından bu yana en büyük hedefi oyuncu olmaktı.

Oldukça neşeli bir karaktere sahip olan oyuncu, başarılı bir eğitim kariyerine sahip. 1.70 boyunda olan sanatçı özellikle fiziği ve güzelliği ile İçerde dizisinde oldukça dikkat çekmeyi başarmıştır.

Eğitim ve Kariyeri

Liseyi İzmir’de bitirdikten sonra yine aynı şehirde yer alan Dokuz Eylül Üniversitesinde lisans eğitimini tamamladı. Üniversitede, Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nda okuyan oyuncu, sene kaybı yaşamadan mezun olmayı başarmıştır.

Üniversite okuduğu esnada eş zamanlı olarak tiyatro eğitimi de alan oyuncu, oyunculuk konusunda da kendisini bu yıllarda oldukça geliştirmiştir.

Kendini oyunculuk anlamında geliştirdikten sonra üniversiteden staj için İstanbul’da gelen güzel oyuncu, bu esnada bir diziden oyunculuk teklifi almış ve ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.