Netteki Blog

Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer

28.02.2023
284
Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer

Hamilelik dönemi hanımların hem heyecanlı hem de stresli geçirdikleri bir dönemdir. Bu dönem içerisinde vücutta meydana gelen bazı değişiklikler söz konusudur. Hamilelik lekeleri de bunlardan biridir.

Hamilelik lekeleri düşünüldüğü kadar zorlu lekeler olmayıp başa çıkılabilecek ve önlem alınabilecek bir durumdur.

Bu durum oluştuğu anda birçok bayan strese girmekte ve lekelerin nasıl geçirileceği konusunda panikleyerek hamileliklerinin tadını çıkaramamaktadırlar.

Hamilelik lekeleri oluştuktan sonra geçirmeniz için yapabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Hamilelik lekelerini çözmek için ilk yapabileceğiniz uygulama süt ile o bölgeye masaj yapmaktır. Lekelerin geçmesinde önemli bir etkiye sahip olan süt kuru ciltlerin çatlamasının da önüne geçecektir.

Limon ya da direk limon suyu ile de o bölgeye masaj yapabilirsiniz. Cildinizin parlamasında da katkıda bulunan limon lekelerin yok olmasında da etkili bir çözümdür.

E vitamini ve Hint yağını gece karıştırarak yatmadan önce leke olan bölgeye sürüp kurulamadan yatabilirsiniz.

Çilek suyu, salatalık ve kayısı suyunu da karıştırarak lekelerin olduğu yere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Göz çevresinde oluşan lekelerden kurtulmanız için birebir bir çözümdür

Yulaf ezmesi ve elma sirkesi ile bir karışım yaparak 15 dakika leke olan bölgeye sürüp bekleyin. Sonrasında ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Süt ve hardaldan elde ettiğiniz karşımı da lekeli olan yerlerinize sürebilirsiniz.

Soğanı direk leke olan bölgeye koyarak bekletin. Günde 2 defa uygulayın bunu ve lekelerin günden güne azaldığını bir süre sonra yok olduğunu görebilirsiniz.

Hamilelik lekeleri için evde uygulayacağınız basit yöntemlerle kolaylıkla sorununuzu çözebilmektesiniz. Yukarıda saydığımız uygulamalardan dilediğinizi düzenli olarak uygulayın. Düzenli yapılması halinde her birinden olumlu sonuçlar alabilmektesiniz. Bu sayede fazla masraf yapmadan hamilelik lekelerinizden hızlı ve pratik bir şekilde kurtulmaktasınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.