Netteki Blog

Güzel Dantel Pike Takımı Modelleri ( Farklı)

28.02.2023
306
Güzel Dantel Pike Takımı Modelleri ( Farklı)

Evlerde hanımların en fazla kullandığı ve yaz aylarının vazgeçilmezi pike takımları halen daha en gözde parçalar olmaya devam ediyorlar.

Pike takımlarının bir diğer özelliği ise çeyizlerinde en önemli parçaları olmasıdır. Çeyiz serme zamanlarında da özenle sergilenen pike takımları içerisinde yastık kılıfları, çarşaf ve pikesi yer almaktadır.

Bunların her biri özel olarak işlenmekte ve genç kızların çeyizlerinde en gözde parçalar olarak sergilenmektedirler.

Pike takımlarının yeni yılda da gözde olmasının yanı sıra genellikle de açık renkte kumaşlar tercih edilerek yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra işlemelerde danteller göze çarpmaktadır. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen zevkler Arasında dantel vazgeçilmezdir.

Dantel işlemeler pike takımlarında yastık kılıflarının bir kısmında ve pikenin üst kısımlarında özellikle kullanılmaktadır. Yatak çarşaflarının da kenar kısımları dantellerle sislenmektedir.

Kullanılan danteller tercihe göre büyük olabileceği gibi küçük motifli danteller de tercih edilmektedir. Renklere göre çoğunlukla beyaz ip kullanılarak yapılmış olan dantel çeşitleri kullanılmaktadır.

Bu danteller pikenin asıl kumaşının rengine göre süslenebilmektedir. Bazı zamanlar dantel üzerine çiçek motifleri ile kimi zamanda kurdelelerle birlikte farklı bir hava katılmaktadır pike takımlarına.

Pike takımları günlük kullanım içerisinde yatak odalarına şıklık katan parçalardır. Özellikle de evlilik hazırlığı yapan genç kızların çeyiz takımlarına da muhakkak eklenmektedir.

Tercih edilen renkler zevke göre değişmekle birlikte daha çok bordo ve beyaz tonlarını görebilmektesiniz. Son dönemlerde ise ağırlıklı olarak mor ve pembe tonlarında pike takımlarına morlu çiçekler ve pembe işlemeleri danteller eşlik etmektedir.

Genç kızların çeyizlerini daha anlamlı hale getiren ve zariflikleri ile göz kamaştıran pike takımları içerisinde kullanılan dantel pikeye ayrı bir hava katarak daha da değerli ve göz alıcı hale gelmesini sağlamaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.