Netteki Blog

Göz ile ilgili sözler ve mesajlar ( Resimli)

28.02.2023
376
Göz ile ilgili sözler ve mesajlar ( Resimli)

Beş duyu organımızdan bir tanesi olan gözler aslında bütün duyguları anlattığı gibi, bir o kadar da duyguları gizlemektedir.

Yüreğimi en çok gözlerin vurdu. Eğer biri gözlerini karşısındaki kişiden kaçırıyorsa, o gözlerde karşısındakine ait duygular mevcuttur.

Birinin gözlerinin içine dolu dolu bakmak ise, onun rüyalarına girme ihtimalinin olması demektir.

Aslında kalpten kalbe giden yolun ilk durağı gözlerdir. Gözler derin duygular beslediği için, karşındaki kişiyle hep birebir gözlere bakılarak şiirler okunur.

İlk aşk gözlerle başlar ve daha sonra tüm benliğine yansır. Bir zamanlar göz göze baktığımız insanla, daha sonra göz göze gelmemek için kaçmak çok zordur.

Göz göze gelmemeye çalışmak, karşındaki kişiye olan duyguların bitmesi, tek taraflı duygu paylaşımı ya da nefret duygusundan kaynaklanmaktadır.

Gözlerine baktıkça Okyanusları Hayal ediyorum, gözlerine baktıkça kendimi seninle bütünleşmiş hissediyorum.

Gözler o kadar duyguları içinde barındırmaktadır ki, karşındaki gözlere baktığında mutluluğu, huzuru, acıyı, üzüntüyü direk olarak karşısındakine yansıtmaktadır.

Duygular için gözün rengi fark etmemektedir, önemli olan yansıttığı duygulardır. Göz ile ilgili sözler, hissedilen duygular üzerine yazılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.