Netteki Blog

Göğüs ucu olmayan anneler nasıl emzirir ?

28.02.2023
600
Göğüs ucu olmayan anneler nasıl emzirir ?

Göğüs ucu olmayan anneler nasıl emzirir ?

Göğüs ucu olmayan anneler nasıl emzirir ? sorusu bir çoğumuzun sorusuydu . Kimisi bu evreden geçti , kimisi bu evre ile yeni tanışacak. Emzirme dönemi kesinlikle anne bebek bağını kuvvetlendiren  muhteşem bir deneyimdir. Annelik duygusunu tattık fakat minik bebeğimizi emzirme dönemi kimimiz için sıkıntılı bir süreç olabiliyor. Emzirme dönemi kesinlikle anne bebek bağını kuvvetlendiren  muhteşem bir deneyimdir. Şu sebepten dolayı ; emzirme tekniğinin hatalı olması ya da göğüs bakımında yapılan yanlışlar sonucu oluşan çatlak, şişlik ve kızarıklıklar, emzirmeyi bazen eziyet süreci haline getirebilir.

Göğüs ucu olmayan annelerin sıkıntısı bebeğin memeyi doğru kavrayamamasıdır. Meme ucu olmadığı için bebek emmekte anne de emzirmekte güçlük çeker. Doğru emzirme tekniği annenin meme ucunun korunmasında büyük önem taşır. Bebeğiniz sadece meme ucunu kavrıyor ve emiyorsa çatlak ,yara ve ağrı kaçınılmazdır. Bu yaralar ve çatlaklar oluştukça emzirme döneminiz daha sıkıntılı bir hal alabilir. Acısı gittikçe şiddetlenmeye başlayabilir. Bu dönem de kesinlikle kimyasal , sabun ve ıslak mendil gibi maddelerden uzak durmalısınız.

Annelik sürecinde yardımcı olabilecek diğer yazılarımızı aşağıda paylaşıyoruz. Dilerseniz bakabilirsiniz.

  1. Emziren Anne Taze Fasulye Gaz Yapar Mı? | Yiyebilir Mi?
  2. Süt Yapan Komposto Tarifi
  3. Anne Sütünü Artıran Besinler
  4. Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer

Emziren Annelerin Meme Ucunu Çıkarmak En Etkili Çözümler

1 – Göğüs ucu aparatı : Her zaman ilk tavsiye edilendir. Göğüs ucu düz veya içe dönük anneler için özel tasarlanan göğüs ucu çıkartıcı ürünler bulunmaktadır. Bu üründen temin edebilir ve meme ucunuzun dışarı doğru kolayca çıkartabilir ve bebeğinizi emzirebilirsiniz.

2 – Silikon meme ucu  : Silikon meme ucu bir diğer adıyla silikon göğüs ucu koruyucusu işinize yarayacak bir yöntemdir. Güvenilir bir marka lamanızı öneririm.

3 – Göğüs pompası  : Manuel ve elektrikli olmak üzere iki çeşit göğüs pompası bulunmaktadır. Herhangi birini temini ederek, düz ve içe dönük meme ucunuzu çıkarmaya çalışabilirsiniz Pompa yaptıkça göğüs uçlarınızın belirginleşmeye başladığını fark edecekseniz. Nacizane tavsiye elektrikli pompalar biraz can yakabiliyor. Almadan önce ürünlerin yorumlarını iyice araştırmanızı öneririm.

4 – Göğüs Kalkanı Kullanın : Bu konuda tecrübesi olan ve yukarıda ki her şeyi deneyip çareyi bundan bulmuştum. Plastik hazneli olan en güvenilir markalardan biri olan göğüs kalkanı kullandım . Sizde yukarıda ki 3 maddeyi deneyip çare bulmadıysanız bunu deneyin. Meme ucu olmadığı için bebek her şekilde yanlış emmeye meyilli oluyor ve meme ucu yara oluyor. Bu yüzden emzirmek daha sancılı bir hal alıyor.

Göğüsünüze emdirmediğiniz zaman saf zeytinyağı sürün çünkü diğer her kremi de kullandım ve işe yaramadı. Kalkanı takın , hem hiç bir değmiyor ve acımıyor , gögüs ucunuz korumuş oluyor gerçekten hem de meme ucu bir süre sonra belirginleşmeye başlıyor.

Bebek emdirmek , kalkan ve zeytinyağı üçlüsünü deneyin Emin olun işe yarayacak. Bunu tecrübe etmemiş sırf yazmak için yazan diğer insanlardan farkım tecrübemdir. Bana güvenin taze anneler ve unutmayın her şey geçecek .

Sağlıklı ve uykunuzu aldığınız günler diliyorum .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.