Netteki Blog

fedakarlık ile ilgili kompozisyon örneği

28.02.2023
1.051
fedakarlık ile ilgili kompozisyon örneği

Neden Fedakar Olmak Gerekir
Fedakar olunabilmesi için öncelikle neye veya kime dikkat edilebileceğinin bilinmesi gerekiyor. Bulunduğunuz ortamı kötü hale getirmek veya iyileştirmek için çabalayan kişilerin sizin gözünüzde önemi farklı olacaktır.

Bununla birlikte, aile bireyleri veya çok sevilen kişilerin de normal ve hiç tanımadığınız birine kıyasla daha değerli olması son derece normaldir. Fedakar olunabilmesi için seçim yapılması şarttır.

Aksi taktirde hiçbir şekilde, hiçbir şey uğruna feda edilebilecek varlık bulunamayabilecektir. Özellikle aile arasında saf sevginin her ne olursa olsun devam ettirilebiliyor olması, dikkat edilmesi ve incelenmesi gereken noktaların başında geliyor.

Fedakarlık Kimlere Karşı Yapılabilir?

Özellikle de ailede annenin ve babanın tüm çocuklarına karşı eşit olmaya çalışması ve onlar için vakitlerini harcamaları en büyük fedakarlık örneğidir.

Zaman içerisinde çeşitli isteklerin karşılanması, daha başarılı olmaları ve daha temel sonuçların alınabilmesinin sağlanması da önemlidir.

Dikkat edildiği taktirde hiçbir karşılığının bulunmaması, burada asıl gerekli olan noktaların başında gelmektedir. Karşılık beklenmemesi, hiçbir şekilde de sevgi beslenmeyen kişilere karşı bunların yapılmayacağının bilinmesi gerekiyor.

Böylelikle hem koruma içgüdüsü devreye girebilecek hem de yardımlaşma da dahil olmak üzere pek çok işlem hiçbir zorlukla karşılaşılmadan başarıya ulaştırılabilecektir.

Gerektiği taktirde yıllar boyunca emek sarfedilerek elde edilen nesnelerin de direkt olarak insanların istekleri ve ihtiyaçları uğruna harcanması son derece normaldir.

Fedakarlık örneği olarak gösterilen bu durumun direkt olarak sevilen kişilere karşı yapılıyor olması sayesinde geri dönüş beklenmemesi şarttır.

Dünya genelinde herkesin sadece çok az kişiye karşı hayatlarını tehlikeye atabilmesi ve bununla birlikte de başkalarını kendinden üstün tutabilmeleri de görülebiliyor.

Yardımcı olma ve içerisinde bulunulan zor durumdan da seçim yapılarak çıkılmasıyla ilgili süreçte insanların ihtiyaçları karşılıksız olarak ortadan kaldırılabilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.