beylikdüzü escort

Netteki Blog

Evinizle İlgili 20 Pratik Bilgi

26.12.2014
18
Evinizle İlgili 20 Pratik BilgiEvinizde Uygulanabilecek 20 Pratik Bilgi

1- Soğan Kokusu İçin: Ellerinize sinen soğan kokusundan kurtulmak için, ellerinizi haşlanmış patates ile ovun.

2- Halı İzi İçin: Eğer halınızda masa, koltuk vs. iz bırakmış ise o bölgeye ıslak bir bez ve ılık bir ütü ile fazlaca bastırmadan ütü yapınız.

3- Musluk Temizliği: Musluklarınızı silme bezi ile değil de naylon çorap ile silerseniz daha temiz olduklarını fark edeceksiniz.

4- Kireç Tutmuş Çaydanlık: Kireçten kurtulmak için çaydanlığız da su ve sirkeyi 15 dakika kadar kaynatın ve tüm gece bekletin.

5- Domates Kabuğu: Domates kabuğunu kolayca soymak için, 1-2 dakika kadar sıcak suda bekletin.

6- Ampul Temizliği: Ampullerinizin yüzeyindeki pütürlerden kurtulmak için, ampulü kesilmiş bir soğan parçası ile silip daha sonra bir bez ile temizleyin.

7- Balık Kokusu İçin: Dondurulmuş balığın kötü kokusundan kurtulmak için, balığınızı kızartmadan önce süte batırın.

8- Tıkalı Lavabo: Lavabonuz tıkalı ve sorun geçmiyorsa, kaynattığınız sodalı suyu tıkalı delikten dökün. Tıkalı yer açılacaktır.

9- Paslı Bıçaklar İçin: Bıçaklarınızda ki pastan kurtulmak için, bir soğanı ikiye kesip üzerine pudra şekeri dökün ve bu soğan ile bıçaklarınızı ovuşturun.

10- Çok Tuzlu Yemek: Çok tuzlu yemekler için, 1 orta boy patatesi oval şekilde doğrayın ve yemeğinizin üstüne yerleştirin. Patates tuzu çekecektir.

11- Çatal Bıçak Karaması: Bulaşık makinenizin deterjan gözüne ayda bir kere çamaşır suyu koymak çatal ve bıçakların kararmasını önleyecektir.

12- Diş Macunu Bittiyse: Eğer diş macununuz bittiyse ve acil durumdaysanız, diş fırçanıza 1-2 damla kadar limon damlatın ve öyle fırçalayın ama ağzınızda çalkalamayın.

13- Mutfak Kokusu: Mutfağın güzel kokması için, bir parça alüminyum kâğıt üzerine tarçın serpin ve sıcak fırının içine koyun ve fırının kapağını açık bırakın.

14- Mumlar İçin: Mumlarınızın uzun ömürlü olması ve eriyip damlamaması için, kullanmadan 2 saat kadar önce buzdolabının derin dondurucusuna koyup bekletin.

15- Küllük Temizliği: Sigara küllüğünüzde ki lekelerden kurtulmak ve temiz olması için, tuzlu limon ile temizleyin.

16- Vitaminli Çiçek Sulama: Yumurta haşlarken kullandığınız suyu soğuduktan sonra çiçeklerinize dökün. Yumurta da bulunan zengin vitaminler çiçeklerinize de faydalı olacaktır.

17- Çamaşır Makinesi İçin: Çamaşır makinesinin kireç tutmasını önlemek için, deterjan gözüne yarım litre kadar sirke koyun ve yüksek ısıda çalıştırın.

18- Sürahi Temizliği: Sürahinizin dibi kir tutmuş ise, bir avuç tuz ve biraz sirke koyup iyice çalkalayınız.

19- Halının Kaymaması İçin: Halı ve Kilimlerinizin kaymaması için, köşelerine birer ince lastik veya köpük sünger parçası dikip öyle serin.

20- Banyo Temizliği: Banyonuzun daha temiz olmasını istiyorsanız, haftada bir kez sirkeyi kaynatıp banyonuza dökün ve ardından bir bez ile iyice silin. Daha sonra da banyonuzu temiz su ile yıkayın.

Daha fazlası için, kanalımıza abone olunuz ve sitemizi ziyaret ediniz:
http://neobilgi.com/

Etiketler:

Yorumlar
  1. Çidem Yılmaz dedi ki:

    yok yani ev temizliğinide bilmeyen yoktur heralde😞😞

  2. Alibraa dedi ki:

    elim soğan kokacak diye bi patates kaynat boşuna bi qaz faturası falan. git elini deterjanla yıka gitsin -_-