Netteki Blog

En İyi 9 Nemlendirici Krem Önerisi

28.02.2023
164
En İyi 9 Nemlendirici Krem Önerisi

En İyi 9 Nemlendirici Krem Önerisi

Cilt bakımı deri solunumu ve güzel görünüm açısından çok önemlidir. Cilt bakımı yapılırken birçok kişisel bakım ürününden yararlanırız. Temizleyiciler, tonikler, serumlar, göz çevresi kremleri, nemlendirici kremler cilt bakımı için kullanılan ürünlerden birkaçıdır. Cildiniz yağlı bile olsa nemlendirici kremlere ihtiyaç duyar. Cildinizin nemli olması koruyucu fonksiyonunu arttırır. Yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlamakla birlikte yaşlandırıcı etkileri ve kırışıklığın oluşumunu engeller. Nemlendirici serumdan hemen sonra uygulanırsa ciltteki nemlendirici etkisi daha güçlü olacaktır.

Nemlendirici Krem Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyiz

Nemlendirici krem kullanırken nemlendirici serumdan hemen sonra kullanırsanız çok daha verimli bir nemlendirme elde edersiniz. Cildiniz yağlıysa bile nemlendirici kullanmanız cildiniz parlak ve sağlıklı görünmesi açısından önemlidir. Ancak kuru cildiniz varsa ya da buna yatkınsanız su kaybına engel olan ve su bariyerini onaran nemlendiriciler kullanmanız tavsiye edilir. Nemlendirici kreminizi tüm aylarda kullanmanız gerekmektedir ancak kuru ciltlerin hassasiyetinin arttığı kuru ve sert kış aylarında nemlendirici krem kullanmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Uzmanlar Tarafından Önerilen 9 Nemlendirici Krem

Uzmanlar tarafından tavsiye edilen 9 kremden ilki La Mer Creme’dir. Birçok kez ödüle layık görülen bu krem birçok ünlü isim tarafından tercih ediliyor. İçinde çeşitli vitamin ve mineraller barındırıyor. İkinci sırada CeraVe yüz kremi yer alıyor. Bu uygun fiyatlı nemlendirici dermatoloji uzmanlarının favori ürünleri arasında yer alıyor. Bir sonraki nemlendiricimiz Nivea Soft. Uygun fiyatıyla dikkat çeken bu krem sadece vücut ve eller için değil aynı zamanda yüz içinde kullanılabilir. Dördüncü önerimiz Belif Cream. Bu krem sadece cildinizi nemlendirmekle kalmayıp gözeneklerinizi de küçültüyor. Bir sonraki tavsiyemiz Kiehl’s Ultra Facial Cream. Bu krem hem gündüz hem gece kullanımı için uygun olmak ile kalmayıp hafif yapısı ile oldukça dikkat çekmektedir. Altıncı kremimiz Cetaphil Moisturizing Lotion. Bu uygun fiyatlı nemlendirici aşırı hassas ciltler için tasarlanmıştır. Diğer bir kremimiz Weleda Skin Food. Yüz ve vücut kullanımı için çok uygun olan bu krem eller ve saç içinde oldukça iddialı. Sekizinci önerimiz Clinique. Bu kremin en önemli özelliği ise sürüldüğünden itibaren cildin hızlı bir şekilde kremi emmesidir. Dokuzuncu ve son önerimiz Fresh Lotus. Bu kremin amacı sadece cildinizi nemlendirmek değil aynı zamanda genç kalmasını sağlamaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.