Netteki Blog

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri

28.02.2023
303
En Güzel Havlu Kenarı Modelleri

Günlük yaşamımız içerisinde sıklıkla kullandığımız günlük kullanım dışında misafirler için özel olarak ayrılan ve her genç kızın çeyizinde ayrı bir yeri olan havluların kenarları içinde özel olarak işlenen motifler bulunmaktadır.

Eski dönemlerde günümüze kadar gelen ve annelerin kızlar için ilk işledikleri modellerden olan havlu kenarları eski yıllara nazaran değişiklikler göstermektedir.

Eski zamanlarda ağır havlu işlemeleri ve dantel havlu kenarları sıklıkla yapılırken günümüzde gençlerin kullanım yerlerine göre tercihleri de değişmektedir.

Günlük hayatlarında daha renkli ve sade modelleri tercih ederken eski yıllardan gelen havlu üzerine büyük işlemeli ve kalın büyük havlu kenarı modelleri yerini artık daha küçük ve çok fazla gösterişli olmayan sade ama kibar modeller almıştır.

Ayrıca sadece banyo havluları için yapılan bu uygulama artık mutfak havluları küçük el havluları içinde uygulanmakta olup havluların havası değiştirilmektedir.

Değişen bir diğer uygulama ise ağır ve zor işler yerine daha pratik ve kolay olan modellerin kullanılır olmasıdır. Büyük dantel işlemeleri yerine günümüzde küçük desenli modelleri görebilmektesiniz.

Büyük havlu işlemleri ile birlikte el yüz silerken zorluk çıkaran havlu üzerine işlemelerde artık günümüzde tercih edilmemektedir.

Beyaz dantel ip kullanılarak yapılan havlu kenarı modeller artık demode olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde daha fazla havlu kenarı modellerinde renkli ipleri birbirileriyle uyumlu rengârenk motifleri görebilmektesiniz.

Bu sayede banyolar ve mutfaklara da ayrı bir hava katılmaktadır. Düz ve sıradan olan dantel motifler yerlerini simli iplere ki çeyizlik olarak sık olarak tercih edilmektedir, sarı, mavi, pembe gibi iç açıcı renklerden yapılmış olan havlu kenarlarını dilerseniz günlük yaşamınızda dilerseniz çeyizlik olarak dilerseniz özel misafirleriniz için kullanabilmektesiniz.

Hatta çocuklarınız için hayvan desenli havluların kenarlarına farklı işlemlerle onlara da özel havlu sunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.