En Çok Okunan Kitaplar, Kitap Vadisi’nde!

En Çok Okunan Kitaplar, Kitap Vadisi’nde!

Yaz ayları, popüler kitapları okumak en sürükleyici romanların içinde kaybolmak için oldukça ideal zamanlardır. Bazı kitapları okuduğunuzda, etrafınızdaki herkesin o kitaplardan haberdar olmasını istersiniz ve uzun süre o kitapların etkisinden çıkmazsınız.
Bir daha böyle harika bir kitapla zor karşılaşacağınızı düşünürken karşınıza yepyeni kitaplar ve yeni maceralar çıkar. En çok okunan kitaplar genel olarak böyle hissetmenizi sağlayacaktır.
Türkiye’nin en çok okunan ve en çok satan kitaplarının derlendiği Kitap Vadisi, birçok kategoride kitaplara kolayca ulaşma ve kapınıza kadar teslimat seçeneği sunuyor.

Bir Ütopyanın Distopyaya Dönüşmesinin Hikayesi: Son Ada

Zülfü Livaneli’nin en çok satılanlar listesinde yer alan eseri Son Ada, herkesin eşit olduğu ve adil düzenin hakim olduğu bir adaya, ülkenin darbeci başkanının emekli olup yerleşmesini konu ediyor. Emekli başkanın adaya gelmesiyle birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi kalmıyor ve adanın her köşesi değişiyor. Adada oy birliği ile alınan kararlar yerine kurullar, adanın ağaçlı yolu yerine park ve bahçe… Aslında her şey oldukça demokratik şekilde ilerliyor gibi gözüküyor ancak etkiler hiç öyle değil.
Livaneli, çok okunan bu eserinde otoritenin ne olduğunu ve insanların otorite karşısında yapılarından taviz vermesinin ne tarz sonuçlar doğuracağını gözler önüne seriyor.
İçinde yaşadığınız dünyayı, daha net ve dışarıdan bir göz olarak değerlendirmenize yardımcı olacak bu eseri okuma listenize alabilirsiniz.

Bir Ruhsal Yolculuk: Bir Çift Yürek

Aborjini ırkını ve yaşam şekillerini incelemek için bir yolculuğa çıkan Amerikalı Marlo Morgan, yolculuğu boyunca “İnsan olmak” kavramını yeniden düşünür ve tecrübelerini okuyucuya aktarır. Aborjiniler, şehirlerde yaşayan ve yoğun hayat koşuşturması içerisinde benliklerine dair birçok şeyi düşünme fırsatı dahi bulamayan modern insanlardan çok daha farklıdır.
Avustralya’da çölü boydan boya dolaştıkları 4 aylık bu yolculukta Morgan, hayvanlar ve doğayla uyum içinde yaşama, bitkilerin dilini anlama, bazı durumlarda konuşmadan bile anlaşabilme ve yara tedavisine dair daha önce hiç bilmediği yöntemleri gözlemleme ve deneyimleme gibi farklı tecrübeler edinir.
Hem dünyada hem de Türkiye’de çok okunan kitaplar arasında yer alan Bir Çift Yürek’i henüz okumadıysanız listenize almanızı ya da çok eskiden okuduysanız tekrar gündeminize almanızı tavsiye ederiz.

İçinize Dokunacak Bir Hikaye: Kalbimin Can Mayası

İclal Aydın’ın Üç Kız Kardeş romanının devamı niteliğinde olan Kalbimin Can Mayası’nda; Türkan, Dönüş ve Derya’nın hikayeleri Ayvalık’ta kaldıkları yerden devam ediyor. Çocukluklarından, genç kızlıklarına; evliliklerinden, yetişkinliklerine kadar hayatlarının her dönemine tanıklık ettiğiniz bu kardeşlerin bağı ve kendilerine has karakterleri sizi çok etkileyecek.
Güzel aile bağları ve yaz akşamlarında şenlenen sofralar tadında gerçek bir keyif anı yaşamak ve bazı anlarda da dramı sonuna kadar hissetmek istiyorsanız Kalbimin Can Mayası, tek solukta okuyacağınız kitaplardan.

Kitap Vadisi , en çok satılan kitaplar kategorisinden, birçok farklı kitaba ulaşabilirsiniz.
Şimdiden iyi okumalar dileriz.


Yorum Yapın