beylikdüzü escort

Netteki Blog

EMEKLİ TEMMUZ ZAM ORANI AÇIKLANDI 4A 4B 4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

13.07.2022
58
EMEKLİ TEMMUZ ZAM ORANI AÇIKLANDI 4A 4B 4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMATemmuz 2022 memur ve emekli maaşı oranları belli oldu. Alınan karara göre en az 2 bin 500 TL’lik bir artışın yapılacağı emekli ve memur maaşı zammıyla birlikte yeni tutar 6 bin 500 TL seviyesinde olurken; en düşük memur maaşı, 9 bin lira miktarına çıkacak.

Haziran ayında enflasyon yıllık yüzde 78.62 olarak belirlenirken; aylık enflasyon oranı yüzde 4,95 olarak netleşti.

Merakla beklenen 6 aylık değişim ise %42,35 oldu. Böylece, SGK ve Bağ-Kur emeklileri %42,35 oranında zam almayı hak etti.
Emekli zamlı maaş hesaplama. 4A, 4B ve 4C SGK emekli maaşı nasıl hesaplanır? Temmuz zammı net brüt maaş hesabı nasıl yapılır?
Ne kadar emekli maaşı alırım, emekli maaşıma ne kadar zam geldi?’ sorularının cevabını arayan milyonlarca emekli, TÜİK tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyonunun ardından 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasıyla ne kadar maaş alacaklarını sorgulamaya koyuldu. İşte 4A, 4B ve 4C SGK emekli maaşı hesaplamak isteyen vatandaşlar ise ‘yüzdelik hesap nasıl yapılır, maaş zam oranı nasıl hesaplanır?
4A (SGK) emeklisi olanlar, SGK sistemine “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgilerini girdikten sonra sorgulamasını tamamlayabilir.

4B Bağ-Kur emekli maaşı alan vatandaşlar, e-Devlet sistemine giriş yaparak alacakları maaşın tutarını görüntüleyebilecek. Sayfadaki hizmet dökümü kısmında yer alan 4B emekli maaşı hesaplama linkine tıklayarak esnaf veya tarım işçisi seçenekleri tercih ederek dökümü ve maaş tutarını görüntüleyebilecek.
En yeni gelişmelerden anında haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg/join

Kanalıma Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg?sub_confirmation=1
Selamlar ben Mustafa Arılık ! Youtube henüz yeni başladım. Kanalımda oyun, oyun tanıtım, eğitim, eğlence, vlog, ve sizlere bazı konularda yardımcı olabilmek amacıyla ”nasıl yapılır” videoları paylaşıyorum. Ayrıca iyi bir ”Pubg Mobile” oyuncusuyum. Videoları montaj yaparken çok eğleniyorum ve birçok komik anlar yaşıyorum. Hergün yeni video paylaşıyorum. Eğer sizde bana katılmak isterseniz kanalıma abone olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.