beylikdüzü escort

Netteki Blog

EMEKLİ MAAŞLARINA EK ZAM SSK BAĞKUR MAAŞLARINA EK OLARAK EKZAMVERİLECemekli maaşı ne kadar oldu 2022

04.04.2022
23
EMEKLİ MAAŞLARINA EK ZAM SSK BAĞKUR MAAŞLARINA EK OLARAK EKZAMVERİLECemekli maaşı ne kadar oldu 2022Ssk bağkur emeklisine ek zam kararı alındı. Buna göre emekliye nisan ayında geçerli olmak üzere maaşlara ek olarak para verilecek. Maaşlarını alan emekliler maaşları kadar da artı bir zam daha alma hakkı kazanacak. Peki bu işlem nasıl olacak? İşte detaylar haberimizde… , ‘Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz’da Memur ve emeklilere maaş artışı yapılacak. SSK Bağ-Kur emeklisine çifte kazanç! Nisan’da emeklilerin cepleri dolacak. Milyonlarca emeklinin ve memurun maaşı enflasyon verilerine göre yeniden belirleniyor. Emeklilere şimdiden yüzde 8.95’i aşan fark oluştu, böylelikle SSK ve Bağ-Kur emeklisine 2 ayda yüzde 16.45 zam oranı ortaya çıktı. Nisan ayında emekliler ikramiyelerine de kavuşacak. Böylelikle kazanç ikiye katlanacak.
Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak’ dedi. Memur ve emekli maaşlarına enflasyon oranına göre zam yapılacak. Enflasyon farkı oluşması durumunda memur maaşlarına bu oran da yansıtılacak. Henüz ne kadar zam yapılacağı netleşmedi. Mart’ta enflasyon yüzde 61.14 oldu. Mart enflasyonunun açıklanmasının ardından memur ve memur emeklilerine fark verilmesi de kesinleşmiş oldu. Memur ve memur emeklileri Ocak ayında 2.5 puanlık ek zam ile birlikte yüzde 7.5 oranında toplu sözleşme zammı almışlardı. Cumhur başkanlığından yapılan açıklamaya göre ssk ve bağkur emeklisine ek zam veriecek. Memur ve emekli maaşına her sene enflasyon oranına göre zam yapılıyor. Yılda iki defa zam alan memur ve emekliler heyecanla temmuz zammını beklemeye başladılar. Maaşlara en son ocak ayında zam yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılında memur ve memur emeklilerine verilen ilk 6 ay için yüzde 5’lik zammı yüzde 7.5 olarak güncellediklerini açıkladı. Nisan’da emekli maaşının yanı sıra çifte ödeme! SSK Bağ-Kur emeklisine yüzde 8.95’i aşan fark verilecek! Emekliler Nisan ayında hem maaşlarına kavuşacak, hem de bayram ikramiyelerini alabilecek. Ramazan Bayramı’nın Mayıs ayı başına gelmesi nedeniyle ikramiyelerin Nisan ayında yatırılması bekleniyor. Yeni açıklanacak enflasyon verilerine göre de Temmuz ayında yapılacak zamda artış yaşanması bekleniyor.
Ocak ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılında memur ve memur emeklilerine verilen ilk 6 ay için yüzde 5’lik zammı yüzde 7.5 olarak güncellediklerini açıkladı. Böylece memurlar yüzde 30.5 oranında zam almış oldu.enflasyon rakamı belli oldu. TÜİK’in açıkladığı verilere göre yıllık enflasyon yüzde 36,08 olurken Aralık ayı TÜFE yüzde 13.58 olarak gerçekleşti.. Böylece emekliler yüzde 23,65 oranında zam almış oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emekli maaşını 1500 liradan 2500 liraya çıkardıklarını açıkladı. En düşük maaş alan emekliler böylece yüzde 66 oranında zam almış oldu Mart enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte bu oranın daha da yükselmesi bekleniyor. Kesin zam oranı için geriye kalan 3 aylık veri bekleniyor ve Temmuz ayı başında zam oranı netleşecek. ….Sizlerde en son gelişmelerden anında haberdar olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ilyas Ozturk dedi ki:

    Vermeden zami geri aldilar hangi paradan bahsediyorsunuz biz zam degil secim istiyoruz hukumet biktik artik nefes almamiyoruz

  2. Yesim Bxbdj dedi ki:

    İnşallah