Netteki Blog

Drone ile para kazanılır mı ? Nasıl kazanılır ?

Drone ile para kazanılır mı ? Nasıl kazanılır ?

Drone ile Para Kazanma yolları

Drone ile para kazanmak, ek gelir elde etmek için uygulayabileceğiniz şahane bir fikirdir. Günümüzde drone fiyatları oldukça pahalı, ancak buna rağmen bir drone alıp bunu kullanarak bir gelir elde etmeye çalışan çok fazla insan da var. Peki drone kullanarak nasıl gelir elde edilir? Drone ile para kazanmak mümkün müdür? Ne yapılabilir?

 

Youtube Kanalı Kurmak

Elinizde bir drone varsa bunu kullanmak için neden bir youtube kanalı açmayasınız? Drone para kazanmak için kullanacağınız şahane bir araç olabilir. İnternet üzerinde özellikle manzara videoları çeken kişi sayısı çok az. Videolarınıza drone ile neşe katabilir ve hem eğlenip hem de iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Drone ile çektiğiniz videoları youtube’da yayınlayabilir ve iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

 

Kargoculuk

Drone ile kargoculuk sistemi özellikle dünyanın en büyük e ticaret devi olan Amazon.com tarafından kullanılmaya başlandı. Drone, kargoculuk sistemleri için artık kaçınılmaz bir araç haline geldi ve bu da pek çok kargocunun işsiz kalmasına neden olabilir. Birkaç firmanın siparişlerini toplayıp, birkaç kilometre yakınlıkta bulunan bölgelere drone ile dağıtımını gerçekleştirebilir ve bundan ciddi bir kazanç elde edebilirsiniz. Drone elektrik ile şarj olduğu için, herhangi bir yakıt parası da ödemeyeceksiniz.

 

Film, Klip ve Reklam Çekimleri

Eğer bir drone aracına sahipseniz, bu aracı reklam ve klip çekimleri için kullanabilirsiniz. Çekimin yapılacağı alana gelip, aracınızın pilotluğunu yapar ve onu iyi bir şekilde uçurarak güzel videolar ve görseller elde edersiniz. Bu işi şu anda Türkiye’de yapan drone pilotu az sayıda olsa da, özellikle diğer ülkelerde ciddi anlamda bir iş kapasitesi var. Tek bir günlük drone çekimleri için 2000 TL’ye kadar ücret ödenebildiğini de hatırlatalım.

 

Kiralama Yöntemi

Drone ile para kazanmak için, kiralama yöntemini kullanabilirsiniz. Kiralama yöntemi, özellikle drone araç sahiplerinin en sık kullandığı para kazanma yöntemlerinden biridir. Drone araçlarının günlük kiraları ortalama 100 TL’den başlıyor ve aracın niteliğine göre 700 TL’ye kadar çıkabilen bir kira ücreti mevcut durumda.

 

Haber Paylaşın

Drone ile, olası bir kaza ve miting gibi olaylara dair çektiğiniz görüntüleri, haber ajanslarına paylaşarak bir gelir elde edebilirsiniz. Haber ajansları, haberin niteliğine ve elde edilen verilerin niceliğine göre bir miktar para ödeyebiliyorlar. Drone ile çekilmiş alt seviye bir haber için 100 TL, orta seviye bir haber için 400 TL, özel bir görüntü veya üst düzey önemli bir haber için çekilmiş görüntülere 2000 TL’ye kadar para ödeyebiliyorlar.

 

Gayrimenkul Tanıtımları

Drone aracınız ile emlak sitelerinde ve emlakçı dükkanlarında yayınlanacak olan konutların videolarını çekebilir ve bundan bir miktar kazanç elde etmeyi umabilirsiniz. Gayrimenkulleri tanıtan drone videoları ortalama 200 TL’den başlar ve konuta göre 1,000 TL’ye kadar çıkabilir.

 

Vukuat Kontrol

Bazı işler ciddi bir hassasiyet ve dikkat gerektiriyor. İş güvenliği amacıyla pek çok sektörde drone araçları kullanılmaya başladı. Sizlerde bu araçları bu firmalara kiraya vererek veya bizzat pilotluğunu yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Drone ile para kazanmak için çok iyi bir yol olduğu söylenilebilir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.