Netteki Blog

Domates çorbasının yanına ne yapılır? Ne Yenir?

28.02.2023
1.345
Domates çorbasının yanına ne yapılır? Ne Yenir?

Vazgeçilmez klasik tatlar arasında olan domates çorbası, sıcak servis esnasında üzerine rendelenmiş kaşar peynir ile mükemmel bir lezzete kavuşması ile bilinir. Kaşar peynir yok ise beyaz peynirde bu çorbaya çok yakışacaktır. Hazır domates çorbası tüketilmesi yerine, evde oldukça kolay yapılabilecek bir çorbadır.

Aslında birçok ana ve yardımcı yemek bu çorbanın devamına eşlik edebilecektir. Eğer ki sulu bir ana yemek tercih sebebi değil ise; fırın makarna, patates kızartması (yumurtalı olabilir), ızgara tavuk, ızgara et, pilav, bulgur pilavı gibi gıdalar düşünülebilir. Domates çorbası sonrasında pişirilmiş mantıda oldukça güzel gider.

Zeytinyağlı yemeklerden; taze fasulye, barbunya, imambayıldı, zeytinyağlı dolma, yer elması, kereviz gibi gıdalar domates çorbası yanına yakışabilmektedir.

Bir ana yemek tercih sebebi olacak ise; kuru fasulye, nohut, karnıyarık, kabak veya biber dolması, yeşil mercimek yemeği, bezelye gibi sulu yemekler domates çorbası ardından oldukça lezzetle tüketilebilir.

Yaz aylarının vazgeçilmezi mangal sofralarında domates çorbası var ise, mangaldan çıkan her koku bu çorba yanına yakışır lezzette olacaktır.

Aynı zamanda sofrada bir domates çorbası var ise, tercih edilen herhangi bir balık devamında tüketilebilmektedir.

Domates çorbası yanındaki yemek her ne olursa olsun, salata yapılabilmektedir. Domates çorbası oldukça doğal bir tada sahip olduğundan, her türlü salata devamında veya aynı esnada çorba ile eşleşebilir.

Doğal ve ağır olmayan, kolayca yapılabilir domates çorbası yemek severler için oldukça zengin bir menü oluşumunu beraberinde getirebilecek bir tattır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.