Netteki Blog

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir ?

28.02.2023
149
Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir ?

Doğal taşlar nasıl temizlenir? Doğal taşlar kişilere enerjileriyle Kendilerini harika hissetmelerini sağlamaktadır. Bu noktada doğal taşlara sahip olan kişiler doğal taşlar nasıl temizlenir? sorusunu sıkça araştırmaktadırlar. Ancak bu taşlar narin yani kırılgan yapıda olmaları nedeniyle çok çabuk bir şekilde parçalanabilmektedirler. Bu nedenle doğal taşlarının temizliği oldukça dikkatli yapılmalıdır.

Doğal taşların cilalı yüzey yapıları kolay çizilebilir, aşınabilir veya zarar görebilir. Bu nedenle bakım ve temizliği yapılırken mümkün olduğunca hassas davranılmalı aynı zamanda saklanırken yumuşak bir beze sarılarak saklanmalıdır.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir ?

Doğal Taşların Temizliği

Doğal taşların temizliği ilk satın alındığında ve her kullanımdan sonra mutlaka yapılmalıdır. Çünkü bu taşlar kişiye özel enerji verdikleri için başka birinin temasıyla enerjileri ortadan kalkabilir aynı zamanda sürekli cilt ile temas halinde olduğu için bir süre sonra kirlenebilir.

Özellikle enerji yansıtan doğal taşlar olumsuz kişiler tarafından temas edilmesi halinde kişilerle Temas etmesi halinde bu olumsuz enerji doğal taşın sahibi olan kişiye de geçecektir. Doğal taşların temizliği için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

Doğal Taş Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğal taşların temizliği oldukça önemlidir. Doğal taşların temizliğinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Ancak temelde Su, hava, toprak ve ateş olan 4 temel element üzerine dayalıdır tüm yöntemler. Taşın sertlik derecesi uygun olduğu takdirde en çok kullanılan yöntem su ile temizleme yöntemidir. Doğal taş temizliğinde kullanılan yöntemler şöyle sıralanabilmektedir;

  • Akan su ile temizleme
  • Deniz suyu ya da tuzlu suda temizleme
  • Toprağa gömerek temizleme
  • Tütsü ile temizleme
  • Mum ışığı ile temizleme
  • Tuz Lambası

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir ?

Taşın sertlik derecesi 7 ila 10 arasında olan Su veya toprak ile temizlenmektedir. Ancak doğal taşın sertlik derecesi 7’den daha az ise kırılgan yapıda olduğu için suda eriyebilir veya parçalanabilir. Bu nedenle de bu taşlar için diğer yöntemlerin uygulanması daha doğru olacaktır.

 Su İle Doğal Taş Temizleme Nasıl Yapılır?

Genellikle sürekli olarak akan bir su ile doğal taş temizliği nasıl yapılır? Sorusuna şöyle cevap verebiliriz.

Sürekli olarak akmakta olan 1 suyun altına taşı 3 dakika kadar koyarak yıkamanız gerekmektedir. Daha sonra taşın kuruması için güneş ışığına bırakılması gerekmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.