beylikdüzü escort

Netteki Blog

Çayırda yenen şifalı bitkiler, çoban çantası, beş parmak, yavşan ve ballı baba otu

01.05.2021
23
Çayırda yenen şifalı bitkiler, çoban çantası, beş parmak, yavşan ve ballı baba otuÇoban Çantasının Faydaları Nelerdir? Çoban Çantası Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir?

Vücutta meydana gelen iltihaba karşı oldukça faydalıdır. İltihap dağıtıcı özelliğine sahip bu bitki, vücudu temizlemektedir.
2- Saponin ve peptid içeriği sayesinde pıhtılaşmayı artırmaktadır. Kanamaların durdurulması ve bil hassa burun kanamalarının durdurulmasında oldukça faydalıdır. – Bağırsağın çalışma mekanizmasını düzenleyen bu bitki kabızlığın oluşumunu engelliyor ve sindirim sisteminin çalışmasında önemli rol oynuyor. Karın ağrısını gidermektedir – Kadınlarda meydana gelen adet kanamalarının durmasında ve azalmasında bu bitkinin faydası oldukça fazladır. Regl döneminde stresin azalmasında etkili rol oynamaktadır. Düzensiz adet kanamalarının düzenlenmesinde de etkili olmaktadır Özellikle çok kanamalı adet kanamalarında kanamayı azaltmaktadır.
6- Tansiyonu dengeleyen ve yüksek tansiyonu düşüren bu bitki kalp için faydalıdır. Kan dolaşımın düzenlediği için kalbin çalışma ritmini düzenlemektedir.
7- Ağız sağlığında da bu bitki oldukça etkilidir. Diş ağrılarında ve ağız yaralarında etkili özelliklere sahiptir. – Böbrek ve karaciğerin fonksiyonel özelliğinin düzenlenmesinde etkilidir.
9- Kan dolaşımının düzenlenmesinde de aynı şekilde etkili özelliklere sahip bir bitkidir.
10- Kalbe faydalı bir bitkidir ve kalbin düzenli çalışmasında etkilidir. 11- Bağırsakta oluşan hemoroid ve benzeri oluşumlara karşı faydalıdır

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sevinc Rustamova dedi ki:

    Hoş gördük abim.İyi ki aylaştın habetim oldu

  2. gökhan baydede dedi ki:

    Yine güzel bir paylaşım

  3. Ayhan Demircioglu dedi ki:

    Dostum Allah CC. Dünyadaki bitkileri bize şifa olarak yarattı…. Başarılar dilerim.