Netteki Blog

Burçların taşları ve özellikleri ( Ahmet Maranki)

28.02.2023
840
Burçların taşları ve özellikleri ( Ahmet Maranki)

Her burcun kendisine ait bir gezegeni olduğu ve bu gezegenle iletişimi olduğu gibi her burcunda kendisine ait taşları vardır. Bu taşlar kendisi ile uyumlu olan burçlarda etkiler yaratmakta; kolye ve benzeri kişisel eşyalardan; yüzük gibi ziynet eşyalarına kadar farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Oğlak Burcu

Oğlak burcunun en belirgin ve yaygın kullanılan taşları: mavi akik taşı ve incidir. Mavi akik taşı yarı saydam yarı opak olan bir taş türüdür.

Saflığın sembolünü yansıtan bu taş aynı zamanda mavi rengi ile huzur ve sükûnet vermektedir.

Koç Burcu

Koç burcunun taşları ise genellikle kırmızı renk tonlarına sahip taşlardır. Lav kuvarts ve granit taşları bu taşlar arasından en çok tercih edilenleri olmaktadır.

Koç burcunun hareketli ve öfkeli tavrını temsil etmekte ve dizginlemektedir.

Boğa Burcu

Boğa burcunu temsil ettiğine inanılan taşlar ise gümüş, turkuaz taşı ve zümrüt taşlarıdır.

Boğa burcunun çabuk kızgınlaşan ve sinirlenen yönünü sakinleştiren bu taşların genel renk aralıkları ise mavinin yeşile geçiş tonlarıdır.

Yengeç Burcu

Gümüş ve firuze taşları ise yengeç burcu ile bağdaştırılan taşlar arasında yer almaktadır.

Resif mavisi olarak tanımlanan rengi ile firuze taşı ve gümüş elementi yengeç burcunun daha sağlıklı ve sakin olmasını sağlamaktadır.

İkizler Burcu

Oldukça farklı kişiliklerin bir bütün olduğu ikizler burcu için; en değerli taşlar arasında firuze, zümrüt, yeşil akik ve gümüş bulunmaktadır.

Fazla ışıltılı değil fakat gösterişli renk tonlarına sahip bu taşlar ile ikizler burcu daha iyimser ve mutlu olmaktadır.

Aslan Burcu

Aslan burcu için kullanılan taşlar gümüş ve yakut olmaktadır. Gösterişten uzak, sakin fakat bir o kadar otoriter bir renge sahip bu taşlar aslan burcunun öz güvenini ve zekâsını artırmaktadır.

Başak Burcu

Başak burcu, için ise en değerli taşlar arasında gümüş, lapis ve zümrüt yer almaktadır. Bu taşlar onun kendisini daha iyi anlamasına yardımcı olmaktadır.

Akrep Burcu

Akrep burcu için ise onun sakinleşmesini ve içinde yer alan kötü duygularını bastırmasını sağlayan taşlar: yeşil akik, lapis, firuze ve turkuaz taşlarıdır.

Yay Burcu

Yay burcunun kendi sınırlarını keşfetmesi ve daha sağlıklı olabilmesi için ise inci ve akuamarin taşları bu burcun uğurlu ve etkili taşları arasında bilinmektedir.

Kova Burcu

Kova burcunun ise sakinliğini biraz hareke bırakmasını sağlayan taşlar arasında turuncu akik ve strin taşları yer almaktadır.

Balık Burcu

Balık burcunun uğurlu taşları ise garnet, akuamarin ve inci taşları olmaktadır. Bu taşlar balık burcunun daha güvende ve iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.