beylikdüzü escort

Netteki Blog

Blokzincir Nedir?

10.03.2021
24
Blokzincir Nedir?📌#Blokzincir, vadettiği yapılar ile kurumlarda güveni ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerini teşvik edebilir.

Blokzinciri teknik ve sosyal açıdan ele aldığımız #BlokzincirNedir? videomuzda bu karmaşık yapıyı basitçe anlatmaya çalıştık.
#blockchain

Etiketler:

Yorumlar
 1. lee know dedi ki:

  ilk

 2. cengiz oruc dedi ki:

  Geç kalındı biraz ama şimdiden başlanması gerek… Umarım ülkemize katkı sağlayacak bir coin yapılabilir..

 3. ATAKAN kapıkıran dedi ki:

  Bu millet ilk defa bir fırsatı erken yakaladı ,devlet de destek verirse harika olur. Gelecek dijital parada.

 4. M T dedi ki:

  Bu para değeri neye göre değişiyor hala anlamadım

 5. Gokturk Sirius dedi ki:

  Türk devleti bu masada söz sahibi olacaktır..🇹🇷

 6. Levent akıncı dedi ki:

  Türkiye sanayi devrimini kaçırdı. Bu bir cümle olarak ifade ediliyor ama bunun arkasında ne acılar var.
  Biz bu treni kaçırdığımız için Osmanlı imparatorluğu yıkıldı.
  Türkiye'nin şu an sahip olduğu toprakların kat kat fazlasını kaybettik.
  Topraktan daha önemlisi milyonlarca insanımız öldürüldü. Sürüldü. Soykırıma uğradı. Bugün bile bunların hakkını hala alamıyoruz.
  Medeniyetimiz çöktü. Bilimsel çalışmalarımız adeta durma noktasına geldi.
  Ve şimdi bir başka tren ve çok daha hızlı giden, adeta bir mermi tren: Bilgi Ekonomisi.
  Bütün bu dünyada meydana gelen işte enflasyon, üretim çöküşü, vs. bu bilgi ekonomisinin para ve sanayi ekonomisinin yerini almasından kaynaklanıyor.
  Bu bilgi ekonomisi konusunu biz kaçırmamak için elimizde tek fırsat var. O da blockchain teknolojisi. Çünkü diğer teknolojiler çok pahalı. Yapay zeka, robotlar falan bunlar büyük sanayi yatırımları gerektiriyor. Büyük uzun süreli hazırlıklar gerektiriyor. Oysa blockchain bilgi ekonomisinin otoyollarını oluşturuyor, demiryollarını oluşturuyor, güvenli veri iletişim noktalarını oluşturuyor. Ve blockchain ile şu anda bile trilyonlarca dolarlık tasarruf sağlanıyor. Yani bir bankanın en az 4-5000 personelle, bir sürü genel merkezler, şubeler falan işte 20 yıllık eğitim masraflarıyla vs. yaptığı işleri blockchain bankaları bugün 50-60 tane yazılımcıyla tak diye yapıyorlar. Çünkü blockchain bu güvenli veri iletişim imkanını sunuyor. 2 yılda bir insanın hiç bilgisayar yazılımı bilmese bile blockchain yazılımcısı olarak yetiştirilmesi mümkün. Gençlerimiz çok canlı dinamik ve işsizler. Bunları blockchain sektöründe yazılımcı olarak yetiştirip Hindistan'ın zamanında yaptığı gibi normal yazılımda stratejik sektör ilaeka seçmişlerdi. Bizim de yapmamız mümkün. Zaten bu alanda dünyadaki ilk 3 insandan biri Prof. Engin Günsirer, onun da çok büyük katkısı olur. Türkiye'nin blockchain üniversiteleri, blockchain fakülteleri kurması lazım acilen.

 7. Jam dedi ki:

  OSMANLI ALTIN COIN
  ILK VE TEK GERÇEK MILLI KRIPTO PARA

 8. Cevdeeeet dedi ki:

  ağzına sağlık