Netteki Blog

Bekunis Nasıl Kullanılır ? Bekunis Ne İşe Yarar ?

28.02.2023
1.114
Bekunis Nasıl Kullanılır ? Bekunis Ne İşe Yarar ?

Bekunis Nasıl Kullanılır ? Bekunis Ne İşe Yarar ?

Bekunis Nasıl Kullanılır ? Bekunis Ne İşe Yarar ? bu ilaç hakkında duyduğunuz yanlış bilgileri düzeltmenize yardımcı olacak bir yazı düzenledik. Bağırsak konusunda etkili bu ilaç kimileri başka sadece zayıflatma amacı için kullanıla bilmektedir. Bu ilaç ne işe yara ? doğru kullanımı nasıldır şimdi öz ve net bir anlatımla makalemizi derledik. İlaç kutusunun içerisinde 30 adet draje halinde hap vardır.

Bu ilaç seyahatler de ve ya bir kaç gündür kabızlık çekenlerin de çözümü için eczaneler tarafından önerilmektedir. İlaç kullanımının asıl amacı ; bağırsak hareketlerini ve içeriğinin geçiş hızını arttırmaktadır. Bu etkiler ile birlikte dışkının yumuşaklaştırılması ve kolaylıkla atılması sağlanmaktadır.  Bağırsaklarından sıkıntı yaşayan , kabızlık problemleri olanlar için bir ilaçtır. Sizde eğer bu ilacı kullandıysanız tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bekunis Ne İşe Yarar ?

Kabızlık çekenlerin bileceği zor bir hastalıktır aslında. Sürekli bu durumu yaşayan biriyseniz bağırsaklarınız da bir sorun var demektir. Acil bir şekilde doktora başvurmanız gerekir. Bağırsak hareketlerinizin zor olduğu veya olması gerekenden daha az gerçekleştiği anlamına gelmektedir kısaca kabızlık. Evde yapılan pratik yöntemler (zeytinyağı , kayısı ,incir ve ya daha çok lifli gıdalar tüketmek ) ve ya günlük yaşamda yapılan bazı değişiklikler genellikle bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Bu durum geçicidir. ama  tıbbi yardım almak gerekebilir ve hekimin yazdığı ilaçları kullanmak gerekebilir.

Bu durumlarda genellikle yazılan ilk ilaç Bekunis olur. Tam kabızlık karşıtı bir ilaçtır. Kabızlığın kısa sürelide olsa tedavisinde kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir ilaçtır. İlaç tedavisi olduktan sonra beslenmenize ve gün içerisinde bol su içip , hareket etmeye çalışmalısınız.

Bekunis Nasıl Kullanılır ? Bekunis Ne İşe Yarar ?

Bekunis Zayıflatır Mı ?

Yazımızın ilk başında söz ettiğimiz gibi bilinçsiz bir şekilde bu ilacı zayıflamak için kullananlar hata yapıyor. Belki  geçici olarak 1 – 2 kilo verebilirsiniz fakat bağırsak düzenini ve florasını bozmuş olabilirsiniz. Bağırsak biliyorsunuz ki 2. Beyin derler. Bağırsaklarınızda herhangi bir problem yaşamıyorken bu tür ilaçlar kullanarak zayıflamak vücudunuza büyük zarar verir ve geri dönüşü olmayan çok ciddi bir yola girmiş olursunuz.

Vücut ve bağırsak dengenizi bozarak bağırsağınız da problem yaratmaya başlarsınız. Örneğin İlaç yardımı olmadan tuvalete çıkamamaya başlaya bilirsiniz. Bağırsaklarınızı tembelleştirmiş olursunuz . Bu sayede şişlik ve daha fazla kilo almaya başlarsınız. Biraz kilo vereceğim diye sapa sağlam sağlınızdan olabilirsiniz.

Bekunis Nasıl Kullanılır ? 

Bekunis ilacını hekim tarafından almadıysanız ve ya hekiminizin aksini belirtmediği sürece yetişkinler için gece yatmadan önce, bir miktar su ile bir tablet alınır. Bir haftadan daha uzun süreli kullanılması tavsiye edilmez. 12 yaşından küçük çocukların kullanmaması gerekir. Gebe ve gebelik şüphesi olanların kullanması önerilmez. Emziren anneler kullanmadan önce hekime danışmalıdır.

Bekunis Yan Etkileri Nelerdir ?

Aşağıda sayacağımız yan etkilerden birini görürseniz ilaç kullanımını bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Her ilacın yan etkisi vardır ve kişiden kişiye göre verdiği reaksiyon ve yan etki farklıdır. Bu ilaç içinde seyrek olsa da görülecek ve ya görülen yan etkiler şunlardır ;

  1. Baş dönmesi
  2. Gaz şikayeti
  3. İshal
  4. Karın ağrısı

Bekunis Kullananlar , Bekunis Kullanıcı Yorumları

  • ” Folia sennae ( sinameki yapraklarının) bitki ekstresi içerir. Bitki ekstresi yapısındaki antrasenozitlerden dolayı laksatif etkilidir ancak uzun süre veya yüksek doz kullanım sonucu tahrişe de neden olur. Kabızlığın tedavisinde kullanılır ”
  • ”  Anal fissür ameliyatı sonrasında, yara iyileşene kadar kullanılması genelde tavsiye edilen ilaç. Hakikaten bu sıkıntılı süreçte harika bir kurtarıcı oluyor. ”
  • ” merhaba ben bekunis’i 1 hafta günde 2 kere alıyordum 1 haftada 1 kutu bitti öncesinde de 1-2 kez kullanmıştım ve şu an korktuğumdan dolayı bıraktım ne kadar kullanımda bağırsak tembelliği yapar kullanmam gerek çünkü kabızlık çekiyorum ama bir yandan korkuyorum en fazla ne kadar kullanmamız gerek ”
  • ” bir tane alınca işe yarama olasılığı az oluyor, en iyisi bol suyla iki tane almak. sonuç başarılı ama mide bulantısından insanı mahvediyor. ”

Sizin de ekleyeceğiniz ve ya tecrübeleriniz den bahsetmek isterseniz yorumlarda bizimle birlikte paylaşabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.