Netteki Blog

Beagle Köpek Cinsleri

28.02.2023
184
Beagle Köpek Cinsleri

Beagle türünün kendi içerisinde 2’ye ayrıldığını söylemek gerekiyor. Ancak türleri için herhangi bir adlandırmaya yer verilmiyor. Nitekim ayrıma rağmen çok farklı özelliklerinin olmadığını söylemek gerekiyor.

Sadece tüylerinde meydana gelen boy farklılıkları ya da karışıklıklar sonucunda ayrımlar sunuluyor. Bunun dışında tüm özelliklerinin aynıı olduğunu ifade etmeliyiz.

Başta renk alternatiflerinden bahsedebiliriz. Kızıl ile beyaz karşımı olanların ilgi çektiği açıktır. Bunun yanı sıra turuncu ile beyaz üzerinden de tercihinizi yapabilirsiniz.

Sarı ile beyaz renklerinden de türlerin olduğu biliniyor. Genel özelliklerinden bahsedecek olursak;

Familyası olarak koku avcısı şeklinde değerlendirmelerin olması söz konusudur.

Koku avcısı olmasından ki temel sebepler arasında da tavşan avında kullanılıyor olmasıdır.

Yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl arasında yaşadıklarını da biliniyor.

8 ile 14 kilo arasında hem dişi hem de erkek olanlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yine erkek ile dişilerde boy ortalaması da 30 ile 36 cm arasındadır.

Balık avında dahi kullanılan köpek cinsleri arasında olduğunu söylemek gerekiyor.

Beagle Köpeklerin Karakterleri

Bir takım karakter testlerine göre köpeklerin farklı alanlarda kullanılması sağlanıyor. Evde bakımı için de bu testlere yer vermeniz faydalı olacaktır.

Yumuşak ve sert tüylü olacak şekilde ayrımlarına yer veriliyor. Ancak tüyleri nasıl olursa olsun aynı karakterlere sahip olduklarını söylemeliyiz.

Meraklı ve sevecen bir yapıda olduklarını başta belirtebiliriz. Ufak tefek gözükmelerine rağmen cesur oldukları da biliniyor.

Çocuklarla iyi anlaşmalarından dolayı evde de bakımında herhangi bir sorunun yaşanmadığını söylemeliyiz. Gözlem yeteneklerinin de olduğunu söylemek gerekiyor.

İnsanlarla bağları kuvvetli olan beagle cinslerinin eşlik etme eğilimleri dahi bulunuyor. Tıbbi anlamda da kullanımlarına yer verdildiğini göreceksiniz.

Şeklinde herhangi büyük bir değişim meydana gelmediği için kullanıldığını görüyoruz. Sürekli hareket halinde olduğu için bahçeli evlerde bakılması daha faydalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.