Netteki Blog

Atatürk’ün Öğretmenler Günü Sözleri Ve Mesajları

28.02.2023
1.322
Atatürk’ün Öğretmenler Günü Sözleri Ve Mesajları

Resimli Atatürk Öğretmenler Günü Sözlerini Facebookta Paylaş
Ülkemiz ve tüm dünya için eğitim ve öğretimin anlam ve öneminden bahseden ve bunun için yaptığı yenilikler ve eğitime katkı sağlayan dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk.

Eğitim seviyesi yüksek olan bir ülke, gelişmiş bir ülkedir mantığı ile hareket eden ulu önder Atatürk, eğiticinin ve alınan eğitimin en iyi seviyede olması için gerekli olan tüm uğraşı ve çabaları yaşadığı zaman boyunca hep vermiştir.

Ülkenin kalkınması, medeniyetler zirvesine çıkması, gelişmiş ülke yapılanması için eğitim ve öğretimin şart olduğunu belirtmiştir.

Eğitimsiz bir topluluk koyun gibidir, ne tarafa çekersen o tarafa gelir. Mustafa Kemal Atatürk, geride bırakacağı ülkesinin eğitim seviyesinin yüksek ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için gerekli olan tedbirleri alarak inkılapları yayınlamıştır.

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak Atatürk’ün birçok konuşmasına ve yazdığı kısa sözleri bulabilirsiniz. Eğitime ve eğitimciye verilen değerin ne demek olduğu, nasıl olması gerektiği ve bunun için neler yapılması gerektiği hakkında Atatürk’ün bir çok yazı ve sözü bulunmaktadır.

ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri-pinterest ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri-facebook ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri-gorsel ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri-instagram ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri-tumblr ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri-uzun facebook-ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri instagram-ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri pinterest-ataturk-ogretmenler-gunu-sozleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.